کد خبر: 653115
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ۰۷:۴۲:۳۵
| |

نقشه مرگبار داماد طمعکار برای تصاحب ارثیه هزار میلیاردی پدرزن

مردی که برای قتل مادر و خواهر همسرش آدمکش اجیر کرده بود، دستگیر شد.

نقشه مرگبار داماد طمعکار برای تصاحب ارثیه هزار میلیاردی پدرزن
کد خبر: 653115
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ۰۷:۴۲:۳۵

با افشای راز قتل مادر و دختری در غرب پایتخت، مشخص شد که پشت پرده این جنایت، داماد طمعکار خانواده بوده که با انگیزه تصاحب اموال هزار میلیاردی پدرزن، آدمکش اجیر کرده بود.

به‌گزارش همشهری، ساعت 9:40 صبح یکشنبه پانزدهم بهمن امسال، مردی با پلیس تماس گرفت و خبر از جنایتی هولناک داد. وی گفت: نامزدم ترانه و مادرش به طرز مشکوکی در خانه‌شان به قتل رسیده‌اند. با حضور تیم جنایی در محل جنایت که آپارتمانی در غرب تهران بود، اجساد مادر حدود 60ساله و دختر 30ساله‌اش در حالی پیدا شد که آثار کبودی روی گردن آنها نشان می‌داد که هر دو به‌دلیل خفگی به قتل رسیده‌اند. نامزد ترانه نیز می‌گفت که پیش از اینکه وارد خانه نامزدش شود، 2مرد را دیده که ماسک به چهره داشتند و سراسیمه از این خانه خارج شده و فرار کردند.

آنچه بررسی محل جنایت نشان می داد،  قتل از سوی یک آشنا رخ داده بود.  بررسی‌های اولیه حاکی از آن بود که پدر خانواده مقتولان فردی بسیار ثروتمند بود که پس از مرگش به خاطر ابتلا به کرونا، بیش از هزار میلیارد تومان اموال منقول و غیرمنقول به ارث گذاشته بود. او 2دختر داشت که یکی از آنها چند سال قبل ازدواج کرده بود و دختر کوچکش ترانه بود که در این حادثه به قتل رسیده بود.

تیم جنایی در شاخه بعدی دریافت که داماد بزرگ خانواده چند وقتی می‌شد که با مادرزنش دچار اختلاف شده بود. کارآگاهان جنایی وی را زیرنظر گرفتند و دریافتند که او به تازگی مبلغ 4میلیاردو500 میلیون تومان به‌حساب مردی به نام جلال که صاحب رستورانی در شمال غرب تهران بود واریز کرده است. این ماجرا مشکوک به‌نظر می‌رسید و هرچه تحقیقات ادامه پیدا می‌کرد نقش داماد بزرگ خانواده به نام شایان در این جنایت پررنگ‌تر می‌شد.این مرد دستگیر شد و با توجه به شواهدی که علیه وی به دست آمده بود به طراحی نقشه قتل مادرزن و خواهرزنش اعتراف کرد. او گفت: می‌خواستم با قتل مادرزن و خواهرزنم کاری کنم که ارثیه پدرزنم به همسرم برسد. بعد هم نقشه داشتم با کلاه گذاشتن سر او یا قتل وی، همه این اموال را تصاحب کنم. وی ادامه داد: برای اجرای این نقشه نزد یکی از دوستانم به نام جلال رفتم. او صاحب رستورانی در شمال‌غرب تهران بود. به او گفتم که با 2زن دچار اختلاف مالی شده‌ام و از او خواستم تا 2 آدمکش اجیر کند و جان این 2زن را بگیرد. برای این کار حدود 5/4 میلیارد تومان به‌حساب جلال واریز کردم و او هم 2 آدمکش برای اجرای این سناریو اجیر کرد؛ یکی از آنها محسن، کارگر رستوران خودش بود و دومین فرد جوانی به‌نام مهدی بود که در یک جگرکی کار می‌کرد.

آدمکشان اجاره‌ای که سابقه سرقت منزل هم داشتند قبول کردند در ازای دریافت دستمزد 2میلیارد تومانی (هرکدام یک‌میلیارد تومان) جان مادر و دختر را بگیرند. این 2نفر روز حادثه کلاه به سر و ماسک به‌صورت گذاشتند و به مقابل خانه مادر و دختر رفتند. شایان داماد خانواده که حالا متهم به قتل بود به آنها گفته بود که وانمود کنند که از طرف او برای تعمیر پکیج آمده‌اند تا مقتولان در را به روی آنها باز کنند. سپس آن 2نفر وارد خانه مادر و دختر شدند و در فرصتی مناسب جان هردو را گرفتند. با اعترافات شایان، هر دو قاتل به همراه جلال(صاحب رستوران) دستگیر شدند و با اعتراف به جنایت،  تحقیقات تکمیلی از آنها ادامه دارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • محمدعمر ارسالی در
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

  ای لعنتی کثیف اون میلیاردهابه صاحب اصلیش وفانکردوازمرگ نجاتش نداد حالابروبه جهنم

 • رحیم ارسالی در
  جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲

  مال دنیا اینقدر ارزش داره ؟که چنین جنایاتی را انجام بده

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها