کد خبر: 652690
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۶ ۲۱:۳۰:۰۰
| |

«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

پایان ۱۰ سال کابوس چوبه دار برای مردی که دوستش را کشت

مردی که دوستش را به خاطر اختلاف مالی به قتل رسانده بود، بعد از بخشش اولیای دم به دلیل جنبه عمومی جرم محاکمه شد.

پایان ۱۰ سال کابوس چوبه دار برای مردی که دوستش را کشت
کد خبر: 652690
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۶ ۲۱:۳۰:۰۰

مردی که ۱۰ سال قبل در پی شلیک به دوستش او را به قتل رسانده‌ بود، با گذشت اولیای دم دوباره به زندگی برگشت.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم که سال‌هاست برای نجات از قصاص تلاش می‌کند، به قضات گفت از همان ابتدا از کشتن دوستش پشیمان شده بود.

این قتل سال ۹۲ اتفاق افتاد و ماموران جسد غرق در خون جوانی به نام پویان را در رباط‌کریم پیدا کردند. زمانی که تحقیقات در این خصوص آغاز شد پلیس پی برد پویان را دوستش مهرداد کشته‌ است. مهرداد که بعد از قتل فرار کرده ‌بود، در نهایت بازداشت شد و به قتل اعتراف کرد.

متهم بعد از محاکمه در دادگاه کیفری استان تهران با درخواست اولیای‌ دم به قصاص محکوم شد. رأی صادره در دیوان عالی کشور به تایید رسید و مهرداد برای اجرای حکم قصاص پای چوبه ‌دار برده شد.

این جوان با تلاش مسئولان زندان توانست مدتی از اولیای ‌دم وقت بگیرد و در نهایت ۱۰ سال بعد از وقوع قتل رضایت قطعی آنها را جلب کرد.

مهرداد که برای محاکمه به لحاظ جنبه عمومی جرم به دادگاه کیفری استان ترهان منتقل شده بود در جلسه دادگاه گفت: من از پویان مقداری پول طلب داشتم. بارها از او خواستم پولم را پس بدهد؛ اما با قلدری پول را نمی‌داد. من هم یک کلاشنیکف خریدم تا او را بترسانم. روز حادثه با کلاش سراغش رفتم. پویان به جای اینکه بترسد، گستا‌خ‌تر شد و به سمتم حمله کرد. من هم تیراندازی کردم. قصدم از شلیک کشتن او نبود و به‌شدت از کاری که کردم پشیمان شدم.

متهم گفت: بعد از قتل فرار کردم، چون ترسیده‌ بودم. در این مدت هم اتفاقات تلخ زیادی برایم افتاد.

مهرداد که به جرم حمل مواد در زندان نیز به ۱۵ سال حبس محکوم شده‌ است درباره این محکومیتش گفت: سال ۹۵ بعد از اینکه اولیای‌ دم گفتند حاضر به مصالحه هستند، خانه‌ای را که در رباط‌کریم داشتم به آنها دادم اما رضایت قطعی ندادند. در همان زمان بعد از اینکه به سلول برگشتم در سلول ما مواد مخدر پیدا شد و من و دو هم‌سلولی‌ام به ۱۵ سال حبس محکوم شدیم. فکر می‌کردم همه این سال‌ها را باید در زندان باشم اما هفت سال و نیم که از دوران محکومیتم گذشت عفو خوردم و دوباره به زندگی برگشتم. در این مدت خانواده‌ام هم تلاش زیادی کردند. هرچه داشتند فروختند تا توانستند رضایت قطعی اولیای‌ دم را بگیرند. بهترین سال‌های عمرم را در زندان بودم و حالا درخواست دارم دادگاه با آزادی من موافقت کند. می‌خواهم زندگی آرامی داشته باشم.

بعد از گفته‌های متهم، دادگاه برای صدور رأی وارد شور شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها