«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

مرد کارتن‌خواب دوستش را به خاطر 700 هزار تومان آتش زد

متهم در دادگاه گفت قصد نداشت دوستش را آتش بزند و او را بکشد و فقط می‌خواست تهدید کند.

مرد کارتن‌خواب دوستش را به خاطر 700 هزار تومان آتش زد
کد خبر: 642629
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۲۰:۳۰:۰۰

مردی که دوستش را به خاطر 700 هزار تومان به آتش کشیده است وقتی پشت میز محاکمه قرار گرفت، مدعی شد قصدی برای قتل نداشته و مرگ دوستش یک اتفاق بود.

به گزارش اعتمادآنلاین، متهم که مردی کارتن‌خواب است روی دوستش بنزین ریخت و او را به آتش کشید.

جسم سوخته مردی جوان چندی قبل به بیمارستان منتقل شد. او ساعاتی بعد بر اثر شدت سوختگی جانش را از دست داد. پلیس متوجه شد این مرد که ستار نام داشت، میان کارتن‌خواب‌ها زندگی می‌کرد. وقتی ماموران به محل رفتند تا تحقیق کنند متوجه شدند عامل آتش‌سوزی جوانی به نام اسماعیل است.

وقتی اسماعیل بازداشت شد، ادعا کرد درگیری به خاطر 700 هزار تومان بود؛ اما او قصد قتل هم نداشت.

به این ترتیب پرونده با شکایت اولیای دم و صدور کیفرخواست وارد دادگاه کیفری استان تهران شد.

در جلسه رسیدگی که در شعبه 11 برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را علیه متهم خواند و در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت.

قصد آتش زدن نداشتم

اسماعیل اتهام قتل عمدی را رد کرد و گفت: من و ستار هر دو کارتن‌خواب بودیم. ما سال‌های زیادی بود که کارتن‌خوابی می‌کردیم و همسایه بودیم؛ اما در تمام این سال‌ها ستار به من زور می‌گفت. خیلی اذیتم می‌کرد و می‌گفت باید به او باج بدهم. چند باری با هم دعوا و چاقوکشی هم کردیم. او از من پول زور می‌گرفت. یک بار هم 700 هزار تومان گرفت و پس نداد. ما سر این پول با هم بحث داشتیم. روز حادثه گفتم اگر پولم را ندهد او را آتش می‌زنم؛ اما قبول نکرد بدهی‌اش را بپردازد.

متهم ادامه داد: من بنزین را روی زمین ریختم و کمی‌ هم روی ستار پاشیدم تا او را بترسانم. اصلاً حواسم نبود که کمی ‌آن‌طرف‌تر چند گاز پیک‌نیکی روشن است. یکباره بنزین گر گرفت و ستار آتش گرفت. همان‌جا سعی کردم او را خاموش کنم که نشد. واقعاً قصد قتل نداشتم. حتی قصد آتش زدن هم نداشتم. فقط می‌خواستم تهدیدش کنم.

در ادامه با توجه به اینکه اولیای دم در دادگاه حصور نداشتند، ادامه رسیدگی به بعد موکول شد.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها