افشای راز قتل رپر معروف بعد از 27 سال/ خواننده افسانه‌ای چگونه قربانی جنایت شد؟

۲۷سال پس از قتل توپاک شکور، مردی که جرم قتل وی دستگیر شده اما می‌گوید قاتل نیست و عامل جنایت را می‌شناسد.

افشای راز قتل رپر معروف بعد از 27 سال/ خواننده افسانه‌ای چگونه قربانی جنایت شد؟
کد خبر: 634292
|
۱۴۰۲/۰۷/۱۰ ۰۹:۰۷:۲۲

۲۷سال پس از کشته شدن توپاک شکور، خواننده افسانه‌ای و مشهور رپ هیپ هاپ، مردی که جرم قتل وی دستگیر شده در اولین اعترافاتش مدعی شده که او قاتل نیست اما می‌داند چه کسی ماشه را کشید.

به گزارش همشهری به نقل از دیلی میل، در ۷ سپتامبر ۱۹۹۶، توپاک شکور  ۲۵ ساله، به همراه ماریون سوگ، تهیه‌کننده بعد از یک مسابقه بوکس سوار بر خودروی خود شدند که  ناگهان یک کادیلاک سفید رنگ در کنارشان قرار گرفت و سرنشینان ان خودروی حامل توپاک را به رگبار بست. توپاک بر اثر اصابت ۳ گلوله به سینه‌اش مجروح شد و ۶ روز بعد در بیمارستان به کام مرگ رفت.

پلیس تحقیقات گسترده‌ای را برای پیدا کردن قاتل رپر افسانه‌ای آغاز کرده بود. گرچه در همان سال‌های اولیه بعد از قتل توپاک، پلیس سعی کرد ردی از عامل جنایت به‌دست بیاورد اما این اتفاق هرگز رخ نداد و با گذشت سال‌ها، پرونده این جنایت تبدیل به پرونده‌ای راکد شد. سال‌ها، پلیس گمان می‌کرد که قاتل احتمالی ۲ سال پس از مرگ  توپاک در یک تیراندازی جداگانه کشته شده است. با این حال چندی پیش دوان کیث دیویس - که با نام «کیف دی» نیز شناخته می شود، نویسنده کتاب «افسانه خیابان کامپتون»، ادعا کرد که در روز حادثه سوار کادیلاک بوده است و از جریان آن تیراندازی خبر دارد. این مرد ۳۰ سپتامبر( ۸مهرماه) در خانه‌اش دستگیر شد. دوان که از دستگیری‌اش شوکه شده بود در اعترافاتش به پلیس لاس وگاس گفت: من قاتل نیستم اما می دانم چه کسی توپاک را کشته و چه کسی ماشه را کشیده است.

او ادامه داد: مدتی است که به سرطان مبتلا شده‌ام و فکر می‌کنم باید آنچه را که پلیس نتوانسته کشف کند فاش کنم.

دوان ادامه داد: من در کامپتون فروشنده مواد مخدر بودم و پادشاهی می‌کردم. من تنها کسی هستم که می‌توانم داستان قتل توپاک را برای شما تعریف کنم.

وی افزود: ۲۰ سال است که مردم دنبال من هستند. من الان به دلیل ابتلا به سرطان اعتراف می‌کنم و هیچ چیز دیگری برای از دست دادن ندارم، تنها چیزی که الان به آن اهمیت می دهم حقیقت است.

یکی از دلایلی که ما آن شب به توپاک حمله کردیم این بود که توپاک و خدمه‌اش به برادرزاده‌ام حمله کرده و  او را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند.

دوان هنوز نامی از قاتل نبرده است و به گفته پلیس او یک بازی را آغاز کرده است، اما این بار نمی‌تواند فرار کند، چرا که می‌‎داند در آخر کار است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها