کد خبر: 465476
|
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ۱۷:۳۲:۴۰
| |

سه عادت روزانه افراد موفق از زبان وارن بافت

وارن بافِت، اقتصاددان و سرمایه‌گذار و نیکوکار مشهور آمریکایی که نامش سال‌ها در بالای فهرست ثروتمندترین افراد جهان جای داشته، در کنار استادی در زمینهٔ سرمایه‌گذاری در بورس، فلسفهٔ زندگی ساده و سرراستی دارد.

سه عادت روزانه افراد موفق از زبان وارن بافت
کد خبر: 465476
|
۱۳۹۹/۱۱/۲۸ ۱۷:۳۲:۴۰

اعتمادآنلاین| شاید فکر کنیم باید نقشه‌های پیچیده‌ای داشته باشیم تا موفقیت کسب کنیم اما خود بافِت می‌گوید: «برای آن که نتایج خارق‌العاده بگیریم، لازم نیست حتما کارهای خارق‌العاده بکنیم.»

برخی از بزرگترین نتایج زندگی حاصل عادات روزانه هستند. یکی از موانع مسیر موفقیت، تمرکز بر حاصل کار است به‌جای تمرکز بر عاداتی که شما را به آن نتیجه می‌رساند. اما سه عادتی که وارن بافِت می‌گوید سبب موفقیت او بوده‌اند به شکل توصیه در زیر آمده‌اند، شاید این‌ها برای شما هم مفید باشد.

1 . با آدم‌های درست معاشرت کن


خود بافِت چند سال پیش در سخنرانی میان دانشجویان گفت: «شما به همان جهتی خواهید رفت که افراد دوروبرتان به‌سویش می‌روند. پس مهم است که با آدم‌هایی بهتر از خودتان معاشرت کنید.»

جملهٔ مشهور او این است: «ما میانگین آن پنج فردی هستیم که بیشترین وقت‌مان را با آنها می‌گذرانیم.»

2. وقتی تصمیمی گرفتی زود عملی‌اش کن


آیا تا حالا برای شما پیش آمده که تصمیمی بگیرید ولی برای عملی کردنش خیلی معطّل کنید؟ بافِت به این کار می‌گوید: «مکیدن شصت». این کار اتلاف وقت، و پرهیز از انجام دادن کاری است که می‌تواند بهترین بخت کامیابی شما باشد.

پس برای تصمیم‌گیری‌های مهم‌تان وقت کافی بگذارید و بررسی همه‌جانبه‌ای انجام بدهید و بعد از تصمیم‌گیری سریعا دست‌ به ‌کار شوید.

3. روی خودت سرمایه‌گذاری کن


طبق نظر بافِت یکی از کلیدهای موفقیت این است که هر شب کمی داناتر از قبل به رختخواب بروید. او می‌گوید که شما با سرمایه‌گذاری روی خود و به‌ویژه تقویت مهارت‌های ارتباطی‌، ارزش حرفه‌ای خودتان را تا 50 درصد بیشتر می‌کنید.

او معتقد است در کار سرمایه‌گذاری و تجارت اگر نتوانید خوب ارتباط برقرار کنید کلاهتان پس معرکه است چون: «ممکن است کلّ قدرت ذهنی دنیا را هم داشته باشید، اما باید بتوانید منتقلش کنید و این انتقال همان ارتباط است.» او می‌افزاید: «وگرنه مثل این است که در تاریکی به دختری چشمک بزنید، که هیچ اتفاقی نمی‌افتد.»

منبع: یورونیوز

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها