کد خبر: 664253
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۰۸:۵۱:۳۶
| |

دفتر صلیب‌سرخ در غزه گلوله‌باران شد؛ 22 نفر شهید شدند

کمیته بین المللی صلیب‌سرخ از اصابت گلوله‌های سنگین به دفتر خود در نوار غزه خبر داده و تاکید کرد که در نتیجه آن نیز، ده‌ها نفر جان خود را از دست دادند یا زخمی شدند.

دفتر صلیب‌سرخ در غزه گلوله‌باران شد؛ 22 نفر شهید شدند
کد خبر: 664253
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۲ ۰۸:۵۱:۳۶

کمیته بین المللی صلیب سرخ از اصابت گلوله های سنگین به دفتر خود در نوار غزه خبر داده و تاکید کرد که در نتیجه آن نیز، ده ها نفر جان خود را از دست دادند یا زخمی شدند.

به گزارش شفقنا، شبکه خبری «الشرق» عربستان سعودی بامداد امروز (شنبه) در پایگاه اینترنتی خود نوشت که کمیته بین المللی صلیب سرخ (ICRC) با انتشار بیانیه ای در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق)، اعلام کرد که بعد از ظهر دیروز (جمعه) گلوله های کالیبر سنگینی به چند متری دفتر این سازمان غیر دولتی در نوار غزه و محل اقامت کارکنان آن اصابت کرده است.

خبرگزاری فرانسه (فرانس پرس) در این باره گزارش داد که بنا بر آن چه در این بیانیه آمده، به دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ که صدها غیر نظامی آواره ساکن چادرها از جمله بسیاری از همکاران فلسطینی سازمان و خانواده های آنها در اطراف آن زندگی می کنند، خسارت مادی وارد شده و در نتیجه این حادثه نیز، شمار زیادی از قربانیان به بیمارستان صحرایی سازمان در منطقه انتقال یافتند.

این کمیته در بیانیه خود ضمن اعلام این که بیمارستان صحرایی آن پذیرای اجساد دست کم ۲۲ شهید و همچنین ۴۵ فرد زخمی بوده در حالی که گزارش های دیگری از شمار زخمی های بیشتری حکایت دارند، تاکید کرد که این حادثه امنیتی خطرناک در ادامه چندین حادثه دیگر بوده که طی روزهای اخیر روی دادند جایی که پیش از این نیز چندین گلوله به مقر آن اصابت کرده بود.

این سازمان بین المللی در ادامه نیز ضمن محکومیت شدید چنین رویدادهایی که جان کارکنان بخش بشردوستانه و غیر نظامیان را به خطر می اندازد، هشدار داد که تیراندازی بسیار خطرناک در مجاورت تاسیسات بشردوستانه دارای مکان مشخص نزد طرف های درگیر و حامل نشان آشکار صلیب سرخ، جان غیر نظامیان و کارکنان سازمان را در معرض خطر قرار می دهد.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در پایان این بیانیه نیز خاطر نشان ساخت که بر اساس قانون بین المللی بشردوستانه، طرف های درگیر باید تمام اقدامات ممکن را برای جلوگیری از آسیب رساندن به غیر نظامیان و خسارت وارد کردن به اماکن غیر نظامی از جمله تأسیسات بشردوستانه انجام دهند.

این در حالی است که رژیم صهیونیستی با وجود این که برای نخستین بار از زمان برپایی آن در سال 1948 میلادی، در دیوان کیفری بین المللی (ICC) به اتهام ارتکاب جنایت نسل کشی علیه فلسطینیان در جریان تجاوز نظامی خود به نوار غزه محاکمه می شود و شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز نزدیک به سه ماه پیش برای برقراری آتش بس فوری قطعنامه به تصویب رسانده، همچنان برای دویست و شصتمین روز پیاپی به جنگ مرگبار و ویرانگر در این نوار تحت محاصره ادامه می دهد که بنا بر آمار رسمی وزارت بهداشت دولت وابسته به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، تا پریروز (پنج شنبه) بیش از 37 هزار و 400 شهید و نزدیک به 85 هزار و 70 زخمی بر جای گذاشته که بیشتر آنها کودکان و زنان هستند و باعث یک فاجعه انسانی بی سابقه، تخریب گسترده زیرساخت های نوار غزه و دارایی های ساکنان آن و همچنین آوارگی چندین باره بیشتر جمعیت تقریبا دو میلیون و 300 هزار نفری نوار و بروز قحطی در مناطق مختلف آن به دلیل کمبود شدید غذا، آب، دارو و سوخت شده است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها