کد خبر: 662640
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ۲۰:۴۰:۲۸
| |

آذربایجان:

انعقاد توافق صلح با ارمنستان غیرممکن است

رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت که انعقاد توافق صلح با ارمنستان مادامی که قانون اساسی این کشور بدون تغییر باقی بماند، «غیرممکن» است.انعقاد توافق صلح با ارمنستان غیرممکن است
کد خبر: 662640
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۸ ۲۰:۴۰:۲۸

رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت که انعقاد توافق صلح با ارمنستان مادامی که قانون اساسی این کشور بدون تغییر باقی بماند، «غیرممکن» است.

به گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، «الهام علی‌یف» رئیس‌جمهوری آذربایجان گفت که انعقاد توافق صلح با ارمنستان مادامی که قانون اساسی این کشور بدون تغییر باقی بماند، «غیرممکن» است. 

علی‌یف در دیدار با رؤسای پارلمان کشورهای ترک‌ در باکو گفت: «انعقاد توافقنامه صلح بین باکو و ایروان در حالی که قانون اساسی کنونی ارمنستان بدون تغییر باقی بماند، به سادگی غیرممکن است».

وی با بیان اینکه موضوع ادعاهای ارضی ارمنستان علیه آذربایجان و ترکیه یکی از چندین موضوع باز باقی‌مانده در توافقنامه صلح باکو و ایروان است، گفت که کشورش هرگز ادعای ارضی علیه هیچ کشوری از جمله ارمنستان نداشته است.

رئیس‌جمهوری آذربایجان ادامه داد: «آنها باید به طور کامل ایده‌های انتقام‌گرایی را کنار بگذارند و می بینیم که چنین ایده‌هایی نه تنها در اپوزیسیون، بلکه در دولت نیز وجود دارد. البته همه این مسائل نیاز به شفاف‌سازی و تنظیم دارند».

علی‌یف همچنین اشاره کرد که آذربایجان به ارمنستان پیشنهاد داده است که به طور مشترک از سازمان امنیت و همکاری اروپا درخواست کنند تا گروه مینسک را لغو کند چرا که این گروه در حال حاضر کارایی ندارد. 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها