کد خبر: 662280
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۵ ۱۰:۲۴:۲۰
| |

علی باقری وارد دمشق شد

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دومین مقصد از سفر منطقه‌ای خود دقایقی پیش وارد دمشق شد.

علی باقری وارد دمشق شد
کد خبر: 662280
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۵ ۱۰:۲۴:۲۰

علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران در دومین مقصد از سفر منطقه‌ای خود دقایقی پیش وارد دمشق، پایتخت سوریه شد.

به گزارش تسنیم، وی قرار است در این سفر با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه و فیصل المقداد، وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کند.

باقری روز گذشته در نخستین سفر منطقه خود وارد بیروت شد و با نخست وزیر، وزیر خارجه، رئیس پارلمان و مقامات گروه‌های مقاومت دیدار و رایزنی کرد.

باقری روز گذشته در نشست مشترک با عبدالله بوحبیب، وزیر خارجه لبنان گفت: هدف اصلی من از این سفر ابراز تشکر از مردم عزیز لبنان و دولت و بقیه دستگاه‌ها و مراجع این کشور است که به مناسبت شهادت رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران با دولت و ملت ایران همدردی کردند و با پیام خودشان و حضورشان در مراسم برای ملت ایران، تسلی بخشی را فراهم کردند.

وی گفت: ما همواره در مقاطع مختلف و تحولات گوناگون رایزنی و مشورت با مسئولان لبنان را در دستورکار داشته‌ایم. ثبات، آرامش و پیشرفت لبنان هدف ایران است و تلاش ایران برای آرامش مردم لبنان همواره در دستورکار بوده و است.

باقری افزود: روابط متین و مستحکم دو کشور شاخص محوری برای منطقه است، همانطور که مقاومت اسلامی در لبنان لنگرگاه ثبات و آرامش در منطقه است.

سرپرست وزارت خارجه در ادامه گفت: علاوه بر موضوعات مربوط به لبنان در خصوص اوضاع در غزه و به ویژه در رفح رایزنی کردیم و اتفاق نظر داشتیم همه کشورها باید یک حرکت جمعی برای مقابله به تجاوزات صهیونیست‌ها داشته باشند، و در این چارچوب برگزاری نشست وزرای خارجه عضو سازمان همکاری اسلامی از جمله اهداف مشترک ما است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها