کد خبر: 662250
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۴ ۲۳:۱۰:۵۱
| |

شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی در محاصره آتش

به اعتراف رسانه‌های عبری زبان، موشک‌ها و پهپادهای مقاومت حزب الله لبنان، آسمان شمال فلسطین اشغالی را به تسخیر خود در آورده‌اند.

شهرک‌های شمال فلسطین اشغالی در محاصره آتش
کد خبر: 662250
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۴ ۲۳:۱۰:۵۱

به اعتراف رسانه‌های عبری زبان، موشک‌ها و پهپادهای مقاومت حزب الله لبنان، آسمان شمال فلسطین اشغالی را به تسخیر خود در آورده‌اند.

به گزارش گروه تسنیم، یواف زیتون خبرنگار نظامی روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی که عصر دوشنبه در وبسایت آنلاین این رسانه منتشر شد، اعلام کرد، امروز شهرک کریات شمونه (یکی از بزرگترین شهرک‌های صهیونیست نشین واقع در شمال فلسطین اشغالی) در محاصره آتش قرار گرفته و منازل این شهرک را تهدید می‌کند.

در مقدمه این گزارش آمده است: جبهه شمال به نقطه جوش خود رسیده است، حملات موشکی که دیروز صورت گرفت، سبب شد تا دیشب کوه‌ها و تپه‌های این منطقه در آتش بسوزند و شعله‌های آتش به سوی خانه‌های شهرک کریات شمونه و مرگلویت پیشروی کند در حالی که زیر ساخت‌های ارتباطات در این منطقه به کلی مختل شده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، شمال فلسطین اشغالی روزهای پر التهابی را پشت سر می‌گذارد، ده‌ها موشک به منطقه اصابت کرده و هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری تا عکا هم رسیده اند، یکی از نمادهای این حملات آتش سوزی‌های گسترده‌ای است که در شمال شاهد آن هستیم و در همین چارچوب سطح درگیری در جبهه شمال امروز دوشنبه افزایش پیدا کرده است.

آتش سوزی‌های گسترده در حال حاضر منازل مسکونی کریات شمونه و مرگلیوت که در شمال کریات شمونه واقع است را تهدید می‌کند و باعث شده است تا تمام تیمهای ایستگاه‌های آتش نشانی منطقه برای مهار آتش سوزی اعزام شوند، به دلیل خطرات گسترده‌ای که این آتش سوزی‌ها دارند دستور تخلیه مناطق مسکونی اطراف صادر شده است و در یک جمله کریات شمونه در محاصره آتش قرار گرفته است.

در بخش دیگری از گزارش یدیعوت آحارانوت آمده است، در میان افزایش درگیری بین حزب الله و اسرائیل، شهرک نشینان ساکن مناطق شمال نیز در تدارک یک شورش هستند و به اعتراضات خود ادامه می‌دهند، جنبش الحاق الجلیل خبر از تشکیل دولت الجلیل داد و اعلام کرد بعد از هشت ماه از مذلت و ننگ و بی تفاوتی و نبود حاکمیت، این دولت اعلام موجودیت می‌کند، وقت آن فرا رسیده است که دیگر در صف دریافت صدقه نایستیم، وقت آن فرا رسیده است که خواستار دولت بیداری شویم.

اعضای این جنبش چیزی شبیه به یک اردوگاه آوارگان ایجاد و اعلام کردند این منطقه، از حکومت اسرائیل جدا شده و دیگر تحت حاکمیت آن قرار ندارد، وقت آن فرا رسیده است تا دولت الجلیل تشکیل و از مرکز جدا شویم.

در همین راستا شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم اعلام کرد، از ظهر دوشنبه آتش سوزی بزرگی بر اثر اصابت موشک به مناطقی در اصبح الجلیل به وجود آمده است که آتش نشانان همچنان در حال تلاش برای مهار آن هستند.

به گزارش این رسانه، سقوط چند فروند موشک سبب آتش سوزی بزرگی در منطقه اصبع الجلیل در شمال (فلسطین اشغالی) شد که آتش نشانان همچنان (تا شامگاه دوشنبه) قادر به کنترل آن نشده‌اند.

جانشین فرمانده عملیات آتش نشانی گفت: آتش نشانان ساعت‌ها است که در حال تلاش برای مهار آتش هستند و تلاش می‌کنند تا از رسیدن آتش به منازل مسکونی جلوگیری کنند، ولی ما هر چند دقیقه یک بار باز هم صدای آژیر خطر را می‌شنویم که احتمال وقوع آتش سوزی دیگری را به همراه خود دارد.

خبرنگار این رسانه هم اعتراف کرد، با وجود آنکه شاهد تلاش سامانه‌های پدافندی برای رهگیری موشک‌های شلیک شده از طرف لبنان هستیم اما دیروز دو پهپاد به اهداف خود در شهر عکا و نهاریا اصابت کرده و در آنجا منفجر شدند.

در خبری تکمیلی شامگاه دوشنبه پایگاه عبری زبان 0404 اعلام کرد، آتش سوزی مهیب در اطراف شهرک کریات شمونه آغاز شده بود، به منازل مسکونی شهرک هم رسیده است، نیروهای آتش نشانی همچنان تلاش می‌کنند تا از سرایت آتش به خانه‌های دیگر جلوگیری کنند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها