کد خبر: 661671
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۸ ۲۰:۴۲:۱۶
| |

آمریکا در حال ارزیابی حمله اسرائیل به رفح و این موضوع که نتانیاهو از «خط قرمز» جو بایدن گذشته است یا خیر

وبگاه «اکسیوس»، به نقل از ۲ مقام آمریکایی که نام آنها را فاش نکرده، گزارش داد دولت جو بایدن همچنان در حال ارزیابی این موضوع است که آیا اسرائیل با حمله‌ به اردوگاه آوارگان در رفح، از «خط قرمز» جو بایدن گذشته است یا خیر.

آمریکا در حال ارزیابی حمله اسرائیل به رفح و این موضوع که نتانیاهو از «خط قرمز» جو بایدن گذشته است یا خیر
کد خبر: 661671
|
۱۴۰۳/۰۳/۰۸ ۲۰:۴۲:۱۶

درپی حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه آوارگان در «رفح»، یک رسانه آمریکایی از بررسی عبور تل‌آویو از «خط قرمز» اعلام شده توسط رئیس جمهور این کشور توسط کاخ سفید خبر داد.

به گزارش ایسنا، جنگنده‌های  ارتش رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، چادرهای آوارگان فلسطینی را در شمال‌ غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند.

در این جنایت تا این لحظه ۴۵ فلسطینی، شهید و ده‌ها تن زخمی شده‌اند و جست‌وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.

وبگاه «آکسیوس»، به نقل از ۲ مقام آمریکایی که نام آنها را فاش نکرده، گزارش داد دولت جو بایدن همچنان در حال ارزیابی این موضوع است که آیا اسرائیل با حمله‌ به اردوگاه آوارگان در رفح، از «خط قرمز» جو بایدن گذشته است یا خیر.

بایدن اوایل ماه جاری میلادی تهدید کرده بود که در صورت حمله زمینی رژیم صهیونیستی به رفح که پناهگاه آوارگان فلسطینی محسوب می‌شود، تحویل برخی از تسلیحات به تل‌آویو را متوقف خواهد کرد.

طبق این گزارش، مقامات آمریکا در این باره اعلام کردند که بحران انسانی در نتیجه جابه‌جایی گسترده و اجباری غیرنظامیان از رفح، ممکن است به معنای نقض خط قرمز اعلام شده توسط بایدن باشد.

یک مقام آمریکایی که حاضر به افشای نامش نشده است، در این باره به آکسیوس اعلام کرد کاخ سفید در حال بررسی این موضوع است که دقیقا چه اتفاقی افتاده است تا در نهایت درباره عملی کردن و یا نکردن تهدید بایدن تصمیم‌گیری شود.

یک منبع وابسته به کاخ سفید نیز در این باره اعلام کرد دولت بایدن فعالانه با ارتش رژیم صهیونیستی و شرکای خود همکاری می‌کند تا آنچه را اتفاق افتاده مورد ارزیابی قرار دهد.

وی در این باره تصریح کرد: تصاویر ویرانگر پس از حمله یکشنبه شب ارتش اسرائیل در رفح که منجر به کشته شدن ده‌ها فلسطینی بی‌گناه شد، دلخراش است. اسرائیل حق دارد به دنبال حماس باشد، اما همان‌طور که ما به صراحت و وضوح اعلام کرده‌ایم، تل‌آویو باید همه اقدامات و احتیاط‌های لازم و ممکن را برای حفاظت از غیرنظامیان انجام دهد.

طبق گزارش این رسانه آمریکایی،  در روزهای قبل از حمله به اردوگاه آوارگان، مقامات دولت آمریکا گمان می‌کردند که توانسته‌اند به‌طور قابل توجهی بر برنامه‌های رژیم صهیونیستی در رفح تاثیر بگذارند تا این رژیم از تلفات گسترده غیرنظامیان جلوگیری کند.

یک مقام آمریکایی دیگر نیز در این باره به آکسیوس گفت که حادثه رفح احتمالا فشار سیاسی بر بایدن را برای تغییر سیاست خود در قبال جنگ غزه افزایش می‌دهد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها