کد خبر: 659701
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۰ ۰۹:۰۴:۵۴
| |

تبریک جانانه کیم‌جونگ‌اون به پوتین؛ از «آرمان مقدس روسیه» حمایت می‌کنیم!

رهبر کره شمالی در نامه‌ای به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه «آرمان مقدس روسیه» حمایت کرد.

تبریک جانانه کیم‌جونگ‌اون به پوتین؛  از «آرمان مقدس روسیه» حمایت می‌کنیم!
کد خبر: 659701
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۰ ۰۹:۰۴:۵۴

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در نامه‌ای به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه «آرمان مقدس روسیه» حمایت کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، این نامه به مناسبت «روز پیروزی» و هفتاد و نهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم نوشته شده و در آن آمده است: من از آرمان مقدس روسیه قاطعانه حمایت کرده و با آن ابراز همبستگی می‌کنم.

خبرگزاری مرکزی کره پنجشنبه گزارش داد که کیم در نامه به پوتین نوشت: امیدوارم شما و مردم و ارتش شجاع روسیه به پیروزی تازه‌ای در در مقابل سیاست هژمونیک امپریالیست‌ها دست پیدا کنید.

اخیرا وزارت دفاع کره شمالی از انتقال مخفیانه موشک‌های دوربرد آمریکایی به اوکراین انتقاد و تاکید کرد که ایالات متحده نمی‌تواند روسیه را شکست دهد.

به دنبال سفر ماه سپتامبر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به روسیه، کشورهای غربی و متحدان آنها نسبت به تقویت همکاری‌های نظامی مسکو و پیونگ‌یانگ ابراز نگرانی کردند.

واشنگتن و کی‌یف نیز ادعا کرده‌اند که روسیه در حمله به اوکراین از موشک‌های کره شمالی استفاده کرده است. کره‌جنوبی نیز مدعی شده که کره شمالی در ازای دریافت مواد غذایی و دیگر ملزومات از روسیه، به مسکو مهمات و تسلیحات می‌دهد.

مقام‌های کره جنوبی همچنین در ماه نوامبر مدعی شدند که ممکن است کره شمالی موشک‌های بالستیک کوتاه برد، خمپاره موشک‌های ضدتانک و ضدهوایی به روسیه داده باشد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها