کد خبر: 657373
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۰۹:۴۰:۴۹
| |

یک منبع اسرائیلی نزدیک به مذاکرات:

حماس گفته در ازای آتش‌بس، کمتر از 20 گروگان را آزاد می‌کند

یک منبع اسرائیلی نزدیک به مذاکرات گفت که حماس تعداد گروگان‌هایی که مایل است در مرحله اول توافق آتش‌بس آزاد کند را به نصف کاهش داده است.

حماس گفته در ازای آتش‌بس، کمتر از 20 گروگان را آزاد می‌کند
کد خبر: 657373
|
۱۴۰۳/۰۱/۲۸ ۰۹:۴۰:۴۹

یک منبع اسرائیلی نزدیک به مذاکرات گفت که حماس تعداد گروگان‌هایی که مایل است در مرحله اول توافق آتش‌بس آزاد کند را به نصف کاهش داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، بر اساس این گزارش، حماس در آخرین پیشنهاد خود، اعلام کرده است که کمتر از ۲۰ گروگان را در ازای آتش‌بس شش هفته‌ای آزاد می‌کند.

در ادامه آمده است که این پیشنهاد، نشان‌دهنده گامی قابل توجه رو به عقب در مذاکرات است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا تأیید کرد که حماس در این مرحله، روی آزادی ۲۰ نفر برای مرحله اول توافق آتش‌بس احتمالی متمرکز شده است. این مقام همچنین تأیید کرد که حماس به میانجی‌ها می‌گوید که تنها حدود ۲۰ گروگان باقی‌مانده که زن یا مرد بیمار، مجروح و مسن هستند، در اختیار دارد.

به گفته این منبع، حماس همچنین خواستار آزادی تعداد بیشتری از اسرای فلسطینی در ازای گروگان‌های کمتر و همچنین تعداد بیشتری از زندانیانی شد که در حال گذراندن حبس ابد هستند.

وی افزود: «فکر می‌کنم بخشی از این موضوع این است که حماس تصور می‌کند در حال پیروزی است. هرچه درگیری طولانی‌تر شود، حماس سرکش‌تر می‌شود».

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها