کد خبر: 656162
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۷ ۱۱:۱۵:۱۵
| |

اسرائیل دو مسیر انتقال کالا به غزه را بازگشایی می‌کند

کابینه امنیتی اسرائیل بازگشایی گذرگاه بیت حانون در شمال نوار غزه را برای اولین بار از زمان آغاز جنگ تصویب کرد.

اسرائیل دو مسیر انتقال کالا به غزه را بازگشایی می‌کند
کد خبر: 656162
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۷ ۱۱:۱۵:۱۵

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی بازگشایی گذرگاه بیت حانون در شمال نوار غزه را برای اولین بار از زمان آغاز جنگ تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، یک مقام صهیونیستی روز پنج‌شنبه گفت که کابینه امنیتی اسرائیل با بازگشایی گذرگاه مرزی بیت حانون موافقت کرد تا امکان ارسال کمک‌های بشردوستانه بیشتر به غزه فراهم شود. همچنین استفاده از بندر اشدود برای کمک به انتقال بیشتر کمک‌ها به نوار غزه را مورد تایید قرار گرفته است.

دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای که رسانه‌های اسرائیلی منتشر کردند، این خبر را تایید کرد.

گذرگاه بیت حانون بین سرزمین‌های اشغالی و شمال نوار غزه واقع است. اکنون برای اولین بار پس از آغاز جنگ است که این گذرگاه بازگشایی می‌شود، چراکه رژیم صهیونیستی از زمان آغاز جنگ علیه غزه گذرگاه‌های زمینی را به شدت کنترل کرده و همه سفرهای هوایی و دریایی به غزه و از آن را ممنوع کرده است.

پیش از شروع جنگ علیه غزه که تاکنون بیش از ۳۲ هزار فلسطینی در نتیجه آن جان خود را از دست داده‌اند، ۲ گذرگاه کاربردی در داخل این منطقه وجود داشت: بیت حانون برای جابجایی مردم و کرم ابوسالم برای انتقال کالا.

به گزارش شبکه سی‌ان‌ان، بازگشایی گذرگاه بیت حانون ساعاتی پس از آن صورت می‌گیرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در یک تماس تلفنی درباره وضعیت غزه گفت‌وگو کردند.

بایدن ضمن حمایت مجدد از تل‌آویو، حملات به کارکنان سازمان‌های بشردوستانه و به‌طور کلی وضعیت بشردوستانه در نوار غزه را «غیرقابل قبول» دانست و به نتانیاهو گفت که گام‌های ملموس و قابل توجهی را برای رسیدگی به آسیب‌های غیرنظامیان و ایمنی امدادگران اجرا کند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها