کد خبر: 656050
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۵ ۱۴:۳۲:۴۱
| |

کره شمالی سلاح هایپرسونیک آزمایش کرد + عکس

آزمایش جدیدترین سلاح هایپرسونیک کره شمالی انجام شد.

کره شمالی سلاح هایپرسونیک آزمایش کرد + عکس
کد خبر: 656050
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۵ ۱۴:۳۲:۴۱

آزمایش جدیدترین سلاح هایپرسونیک کره شمالی انجام شد.

به گزارش خبرآنلاین و براساس گزارش کانال خبری پارتیزان، روز گذشته ارتش کره شمالی در حضور رهبر این کشور، کیم‌ جونگ اون جدیدترین سلاح هایپرسونیک خود را سوار بر یک موشک سوخت جامد ۲ مرحله‌ای آزمایش کرد. سلاح هایپرسونیک فوق که یک گلایدر هایپرسونیک (HGV) است، به‌نظر توسعه‌یافته گلایدر هایپرسونیک منصوب برروی موشک هواسونگ-۸ بوده که دست‌خوش برخی تغییرات در سطح زیرین و دیگر بخش‌های خود شده است.

گلایدر هایپرسونیک فوق همچنین پیش‌تر برروی یک بوستر سوخت مایع نصب شده بود و تحت نام موشک هواسونگ-B۱۲ معرفی شده بود؛ اگرچه به‌شکل علنی آزمایش نشد. این گلایدر اکنون برروی یک موشک سوخت جامد ۲ مرحله‌ای نصب و آزمایش شده که پیش‌تر این موشک سوخت جامد، در ۲۴ دی‌ماه ۱۴۰۲ (کم‌تر ۳ ماه پیش)، به‌همراه یک کلاهک هایپرسونیک مخروطی آزمایش شده بود.

هایپرسونیک

اکنون نصب این گلایدر هایپرسونیک جدید کره برروی این موشک سوخت جامد ۲ مرحله‌ای، هواسونگ-na۱۶ (یا Hwasong-16na / Hwasong-16나) نام گرفته و در جریان این آزمایش، ابتدا به ارتفاع اوج ۱۰۰ کیلومتری دست یافته و گلاید کرده و در بخش دوم مسیر نیز خود را به ارتفاع ۷۲ کیلومتری رسانده و در نهایت، به برد ۱۰۰۰ کیلومتر دست یافته است. پیش‌بینی می‌شود برد نهایی این موشک بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلومتر باشد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها