کد خبر: 655749
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ۱۰:۱۰:۰۰
| |

شکست حزب اردوغان در انتخابات شهرداری‌ها

رئیس جمهور ترکیه بعد از مشخص شدن شکست حزب عدالت و توسعه در انتخابات شهرداری‌های این کشور، از حاصل نشدن نتیجه مطلوب ابراز تأسف کرد.

شکست حزب اردوغان در انتخابات شهرداری‌ها
کد خبر: 655749
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۳ ۱۰:۱۰:۰۰

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بعد از مشخص شدن شکست حزب عدالت و توسعه در انتخابات شهرداری‌های این کشور، از حاصل نشدن نتیجه مطلوب ابراز تأسف کرد.

به گزارش فارس, شبکه «المیادین» بامداد دوشنبه گزارش داد که با شمارش ۹۰ درصد آراء مأخوذه در انتخابات شهرداری‌های ترکیه، حزب حاکم این کشور (عدالت و توسعه) متحمل شکست در برابر حزب اپوزسیون (جمهوری‌خواه خلق) شد.

خبرنگار المیادین از ترکیه گزارش داد که حزب جمهوری‌خواه خلق اکنون کنترل اکثر شهرداری‌های اصلی ترکیه را، بعد از مشخص شدن نتایج انتخابات، به دست خواهد گرفت.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در واکنش به این نتایج گفت: «متأسفانه به نتیجه‌ای که امیدوار بودیم نرسیدیم. اما انتخابات محلی برای ما پایان نیست، بلکه یک نقطه عطف است».

اردوغان با بیان اینکه اراده مردم ترکیه در پای صندوق‌های رأی آشکار شد، توضیح داد: «نتایج انتخابات شهرداری‌ها را با صراحت تحلیل خواهیم کرد و خود را با نقد سازنده بررسی می‌کنیم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، وی همچنین افزود: «این یک دستاورد بزرگ برای دموکراسی ما است که چنین انتخاباتی داشته باشیم که در آن شهروندان به دلخواه خود رأی دهند».

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها