کد خبر: 654468
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۳ ۰۹:۱۳:۳۴
| |

غازی حمد، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس:

اسرائیل می‌خواهد هم اسرایش آزاد شوند هم جنگ را ادامه دهد

عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل اکنون به دنبال ادامه جنگ است و خواهان آتش‌بس نیست. اسرائیل حتی به عقب نشینی از نوار غزه نیز فکر نمی‌کند. ما از طریق بیش از یک کانال ارتباطی فهمیدیم که اسرائیل خواهان آزادی اسرا همراه با ادامه جنگ است، اما ما هرگز این را نمی‌پذیریم.

اسرائیل می‌خواهد هم اسرایش آزاد شوند هم جنگ را ادامه دهد
کد خبر: 654468
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۳ ۰۹:۱۳:۳۴

غازی حمد، عضو دفتر سیاسی جنبش حماس گفت: رژیم اشغالگر اسرائیل اکنون به دنبال ادامه جنگ است و خواهان آتش‌بس نیست. اسرائیل حتی به عقب نشینی از نوار غزه نیز فکر نمی‌کند. ما از طریق بیش از یک کانال ارتباطی فهمیدیم که اسرائیل خواهان آزادی اسرا همراه با ادامه جنگ است، اما ما هرگز این را نمی‌پذیریم.

به گزارش ایسنا، حمد در مصاحبه با المیادین گفت: توپ اکنون در زمین اسرائیل است نه در زمین حماس. ما موضعی مثبت داشتیم، اما به هر بهایی توافق را قبول نخواهیم کرد. ما همواره از مذاکرات استقبال می‌کنیم و در را به روی مذاکرات نمی‌بندیم. اخیرا نشستی با گروه‌های فلسطینی برگزار شد و آنها در جریان جزئیات میدان و مذاکرات قرار گرفتند. همچنین نظراتشان را در این باره اعلام کردند. مقاومت برگ برنده‌های زیادی دارد. دشمن از طریق کشتارها نمی‌تواند آنچه را می‌خواهد بر ما تحمیل کند. پایداری ملی سد استواری در مقابل تلاش اسرائیل برای اشغال مجدد غزه است.

غازی حمد گفت: ‌طرف‌هایی هستند که می‌خواهند واقعیت جدیدی را تحمیل کنند که با منافع فلسطین همسو نیست. آمریکا و اسرائیل اهداف خود را محقق نخواهند کرد. اسرائیل نتوانسته حتی یک دستاورد را محقق کند. هیچ کسی در مقاومت پرچم سفید را بالا نخواهد برد. اسرائیل همچنان این ادعا را تبلیغ می‌کند که ارتش آن رهبران مقاومت را ترور کرده است، اما این تبلیغات تنها فریب و نیرنگ است.

عضو دفتر سیاسی حماس گفت: جامعه بین‌المللی قانع شده است که اسرائیل مانع توافق می‌شود. بسیاری از کشورها این را می‌گویند. بسیاری از شواهد نشان می‌دهد که آمریکا می‌داند اسرائیل از نظر سیاسی و امنیتی شکست خورده و به یک بار بر دوش این کشور تبدیل شده است.

وی درباره وجود انعطاف در موضع بین‌المللی در خصوص حمایت از آزادی فلسطین صحبت کرد و گفت: احتمالا تغییرات بزرگی در سطح منطقه ایجاد شود. طوفان الاقصی در سیاست بین‌المللی تأثیر گذاشته است.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها