کد خبر: 653130
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ۰۹:۴۰:۲۴
| |

توضیحات رئیس‌جمهور عراق درباره خروج آمریکایی‌ها از کشورش

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به اینکه بغداد در حال هماهنگی با واشنگتن برای خروج ائتلاف آمریکایی از عراق است، گفت: «حضور آمریکا و نیروهای ائتلاف با توافق دولت عراق صورت گرفت و خروج این نیروها از کشور تصمیمی است که دولت با هماهنگی احزاب سیاسی و پارلمان گرفته است».

توضیحات رئیس‌جمهور عراق درباره خروج آمریکایی‌ها از کشورش
کد خبر: 653130
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۰ ۰۹:۴۰:۲۴

عبداللطیف رشید» رئیس‌جمهور عراق در خصوص روابط خارجی کشورش گفت «اکنون روابط ما با کشورهای همسایه و جامعه جهانی خوب است».

به گزارش ایسنا، وی که با شبکه خبری «الحدث» گفت‌وگو می‌کرد، افزود: «روابط قوی با ایران داریم و بین کشور روابط تجاری و مذهبی وجود دارد».

رئیس‌جمهور عراق با اشاره به اینکه بغداد در حال هماهنگی با واشنگتن برای خروج ائتلاف آمریکایی از عراق است، تصریح کرد: «حضور آمریکا و نیروهای ائتلاف با توافق دولت عراق صورت گرفت و خروج این نیروها از کشور تصمیمی است که دولت با هماهنگی احزاب سیاسی و پارلمان گرفته است».

وی خاطرنشان کرد: «حضور نیروهای ائتلاف بین المللی در عراق با داعش مرتبط است که تهدید آن نسبت به گذشته بسیار کمتر شده است».

رئیس جمهور عراق در خصوص روابط کشورش با عربستان گفت: «روابط ما با عربستان خوب است و به همه سرمایه گذاران عرب نیاز داریم و سعودی ها به روابط خوب و قوی با عراق خوشبین هستند و خواستار ثبات و امنیت ما هستند».

وی گفت: «تلاش می کنیم اوضاع منطقه را آرام کنیم و موفق شده ایم دیدگاه های عربستان و ایران را به هم نزدیک کنیم و سوریه را به اتحادیه عرب بازگردانیم، اختلافات در منطقه اساسی نیست و قابل حل است».

رئیس‌جمهور عراق افزود: «روابط ما با ترکیه از نظر سیاسی و تجاری خوب است و با نقض امنیت عراق از سوی هر طرفی از جمله ترکیه مخالفیم و مذاکرات ما با ترکیه برای حل مشکلات ادامه دارد»

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها