کد خبر: 642645
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۲۱:۵۰:۰۰
| |

رسانه آمریکایی:

اسرائیل آماده است توقف درگیری‌ها را تا ۹ روز تمدید کند

همزمان با اعلام حماس مبنی بر آمادگی برای توافق جامع تبادل اسرا با اسرائیل، یک رسانه آمریکایی نیز اعلام کرد: اسرائیل آماده است توقف درگیری‌ها را تا ۹ روز تمدید کند.

اسرائیل آماده است توقف درگیری‌ها را تا ۹ روز تمدید کند
کد خبر: 642645
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۷ ۲۱:۵۰:۰۰

باراک راوید خبرنگار اسرائیلی تارنمای آمریکایی آکسیوس که به تازگی به شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا بعنوان تحلیلگر مسائل سیاسی پیوسته است، در حساب کاربری خود در شبکه ایکس (توئیتر سابق) نوشت: مقامات اسرائیلی اعلام‌ کرده اند در صورتی که حماس متعهد به آزادی ۱۰ گروگان در هر روز شود، اسراییل آماده است وقفه در درگیری ها را تا ۹ روز تمدید کند.

به گزارش ایرنا، غازی حمد عضو دفتر سیاسی حماس در گفت‌وگو با شبکه الجزیره بر آمادگی این جنبش برای دستیابی به یک توافق جامع درباره تبادل اسرا درصورت جدی بودن رژیم صهیونیستی در این خصوص تاکید کرد و گفت: با وجود شواهدی مبنی بر نقض توافق توسط رژیم اشغالگر، اما آتش بس تاکنون خوب پیش رفته است. هنوز کمک های بشردوستانه زیادی به شمال نوار غزه نرسیده است.

وی تاکید کرد: برای دستیابی به آتش بس پایدار باید تضمین‌های بیشتری وجود داشته باشد.ما به میانجی‌گران شواهدی ارائه کردیم که نشان می‌دهد رژیم اشغالگر، آتش‌بس فعلی را نقض می‌کند. اگر اشغالگران قصد جدی برای آزادی اسرا دارند، ما آمادگی کامل برای انعقاد یک معامله جامع را داریم.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها