کد خبر: 642169
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۴ ۱۲:۵۵:۰۰
| |

افشاگری فایننشال تایمز؛ اسرائیل پیش از حمله حماس گزارشاتی دریافت کرده بود

روزنامه فایننشال تایمز از قول افراد مطلع گزارش کرد، اطلاعات اسرائیل گزارشی موجز درباره احتمال حمله حماس کمی پیش از عملیات طوفان الاقصی در غزه دریافت کرده بود.

افشاگری فایننشال تایمز؛ اسرائیل پیش از حمله حماس گزارشاتی دریافت کرده بود
کد خبر: 642169
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۴ ۱۲:۵۵:۰۰

روزنامه فایننشال تایمز از قول افراد مطلع گزارش کرد، اطلاعات رژیم صهیونیستی گزارشی موجز درباره احتمال حمله حماس کمی پیش از عملیات طوفان الاقصی در غزه دریافت کرده بود.

به گزارش ایسنا، این روزنامه همچنین نوشت، این هشدار از سوی نگهبانان مرزی که بسیاری از آنها سربازان زن اسرائیلی بودند، از طریق کانال‌های ارتباطی ایمن به یک افسر عالی رتبه اطلاعاتی در فرماندهی جنوب و درست چند هفته پیش از حمله حماس ارائه شده بود.

این گزارش شامل هشدارهای ویژه درباره حمله‌ای قریب‌الوقوع بالاخص برنامه‌های حماس برای نفوذ به مرز از چند نقطه، ورود به شهرک‌های صهیونیست نشین و تصرف شهرک‌ها است.

این ارزیابی بر اساس اطلاعاتی است که شامل ویدئوهایی از حماس در حال آموزش هستند. این افسر اطلاعاتی ارشد که این گزارش را دریافت کرده این ارزیابی را به عنوان اینکه «این سناریویی خیالی است» رد کرده و اقدامی انجام نداده‌است.

نیروی نظامی رژیم صهیونیستی موجود بودن این گزارش اطلاعاتی را نه رد کرد و نه تایید و گفت، فرماندهان و سربازان به صورت جامع روی مقابله با حماس تمرکز دارند بجای آنکه به دنبال مقصران شکست اسرائیل را در هفتم اکتبر باشند.

این اظهارات در پی گزارش اخیر روزنامه هاآرتص مطرح شده که از قول یکی از سربازان زن رژیم صهیونیستی نوشته بود تبعیض جنسیتی نهادینه در بخش‌های مختلف ارتش رژیم صهیونیستی باعث فقدان توجه به گزارش‌هایی از سوی نگهبانان مرزی شده‌است.

بر اساس این گزارش، نیروهای گشت‌زنی خانم‌ها در ارتش رژیم صهیونیستی چند ماه پیش از حمله هفتم اکتبر حماس، نگران فعالیت‌های غیرمعمول این گروه بودند. آنها بارها شاهد فعالیت‌های حماس در نزدیکی حصار مرزی، آموزش برای متوقف کردن دوربین‌های نظارتی و هدف قرار دادن تانک‌های اسرائیلی به همراه افزایش فعالیت‌های پهپادی بودند.

یکی از منابع مطلع که خواست نامش فاش نشود به هاآراتص گفته بود: واحد گشت مرزی متشکل از زنان و دختران جوان است. اگر مردان در مرز بودند، اوضاع فرق می‌کرد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها