کد خبر: 631434
|
۱۴۰۲/۰۶/۲۰ ۰۳:۳۰:۰۰
| |

رونمایی از اولین زیردریایی پیونگ‌یانگ که موشک اتمی پرتاب می‌کند! + تصاویر

از اولین زیردریایی کره شمالی که پیونگ یانگ ادعا می‌کند قادر به پرتاب سلاح هسته‌ ای است رونمایی شد.

رونمایی از اولین زیردریایی پیونگ‌یانگ که موشک اتمی پرتاب می‌کند! + تصاویر
کد خبر: 631434
|
۱۴۰۲/۰۶/۲۰ ۰۳:۳۰:۰۰

روزیاتو نوشت: از اولین زیردریایی این کشور که پیونگ یانگ ادعا می‌کند قادر به پرتاب سلاح هسته‌ ای است رونمایی شد.

کره شمالی پیش از این تنها یک زیردریایی داشت که قادر به شلیک موشک بود اما آن شناور تنها یک لوله پرتاب دارد و تحلیلگران آن را یک سکوی آزمایشی در نظر گرفته بودند. این کشور حدود ۷۰ تا ۹۰ زیردریایی دیزلی در یکی از بزرگترین ناوگان های زیردریایی جهان دارد اما آنها عمدتا زیرساخت‌های قدیمی هستند که تنها قادرند اژدر یا مین پرتاب کنند، نه موشک.

به گفته کارشناسان، با آنکه این زیردریایی به شدت اصلاح شده است اما مبتنی بر فناوری دهه ۱۹۵۰ شوروی است و محدودیت‌هایی ذاتی خواهد داشت.

زیردریایی کره شمالی

کیم جونگ اون در سخنرانی خود ابراز خرسندی کرد که کشورش به زیردریایی حمله اتمی برای مقابله با دارایی‌های دریایی پیشرفته ایالات متحده دست یافته است. این اقدام پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده برای اولین بار از دهه ۱۹۸۰ تاکنون در ماه جولای یک زیردریایی موشک بالستیک با قابلیت حمل تسلیحات اتمی را در کره جنوبی مستقر کرد.

زیردریایی کره شمالی

رهبر کره شمالی گفت که این کشور همچنین به دنبال ساخت یک زیردریایی با پیشرانه هسته‌ ای است و قصد دارد زیردریایی‌ها و کشتی‌های سطحی موجود خود را بازسازی کند تا بتوانند سلاح‌های هسته‌ای را حمل کنند. او ساخت یک ارتش با قابلیت حمل سلاح هسته‌ ای را یک «وظیفه فوری» توصیف کرد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها