کد خبر: 623747
|
۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ۱۹:۲۰:۵۵
| |

توبیاس بیلستروم وزیرخارجه سوئد در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان:

بی‌حرمتی به قرآن موضع دولت ما نیست

وزیر خارجه سوئد در تماس تلفنی امروز با حسین امیرعبداللهیان گفت: دولت سوئد هتک حرمت به کتاب آسمانی مسلمانان، قرآن کریم، را محکوم می کند.

 بی‌حرمتی به قرآن موضع دولت ما نیست
کد خبر: 623747
|
۱۴۰۲/۰۴/۳۰ ۱۹:۲۰:۵۵

توبیاس بیلستروم وزیر خارجه سوئد در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه سوئد گفت: شخص نخست وزیر و بیانیه رسمی وزارت خارجه سوئد به صراحت اعلام کرده که این اقدام موضع دولت سوئد نیست.

به گزارش خبرآنلاین، وزیرخارجه سوئد تصریح کرد: پلیس سوئد مجوز برگزاری تجمعات را صادر می کند و احدی در سوئد برای اهانت به قرآن مسلمانان مجوز نداده است، اما این فرد سوء استفاده کرده است و ما آنرا محکوم می کنیم.

 امیرعبداللهیان در پاسخ به اظهارات همتای سوئدی تاکید کرد:  بی حرمتی به قرآن کریم و دیگر کتب و مقدسات ادیان الهی در هر کجا، توسط هر شخص و تحت هر شرایطی قویا محکوم است. تکرار این اقدامات به بهانه آزادی بیان غیر قابل قبول و توجیه است.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: سوئد باید به این نوع از نفاق افکنی و ترویج خشونت که عواقب عمیقی در پی دارد پایان دهد. 

 امیرعبداللهیان تصریح کرد: در حالیکه سوئد داعیه پیشرو بودن در عرصه حقوق بشر را دارد، چگونه می تواند در کمتر از ۱۰ روز از تصویب شدن قطعنامه نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در محکومیت توهین به مقدسات دینی اینگونه بی تفاوت از کنار آن بگذرد؟

 امیرعبداللهیان خطاب به وزیر خارجه سوئد گفت: پلیس سوئد اجازه داد که با سو استفاده از آزادی بیان به هسته مرکزی وجدان، عقیده و اعتقاد همه مسلمانان جهان آشکارا توهین شود، در واقع این خشونتی آشکار علیه مسلمانان بشمار می رود. اگر در مورد هر یک از ادیان ابراهیمی و کتب آسمانی  دیگر نیز این اتفاق می افتاد باید علاوه بر محکومیت، فرد یا اعضای جریان خطاکار دستگیر و محاکمه شوند.

رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان ساخت: در کنار بیانیه، فرد مرتکب این اهانت غیر قابل بخشش باید دستگیر، محاکمه و پاسخگوی اقدامات خود باشد. در غیر این صورت سوئد باید منتظر تصمیمات قاطع کشورهای اسلامی باشد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها