کد خبر: 589757
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۱۹:۰۵:۵۰
| |

دیدار آیت الله سیستانی با هیئتی از شورای علمای افغانستان

هیئت عالی‌رتبه شورای علمای شیعه افغانستان در ادامه دیدار با مراجع تقلید شیعیان به محضر آیت‌الله ا سیستانی در عراق رسیدند.

دیدار آیت الله سیستانی با هیئتی از شورای علمای افغانستان
کد خبر: 589757
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۱۹:۰۵:۵۰

آیت الله سیستانی، مرجع تقلید شیعیان جهان با هیئت شورای علمای شیعه افغانستان در عراق دیدار و گفتگو کردند. 

به گزارش مهر، به نقل از آوا پرس، آیت‌الله سیستانی در این دیدار اعلام کرد‌ که شیعیان با امارت اسلامی مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ نمایند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند و راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.

هیئت عالی‌رتبه شورای علمای شیعه افغانستان که در ادامه دیدار با مراجع تقلید شیعیان به محضر آیت‌الله ا سیستانی در عراق رسیدند، به تشریح اوضاع جاری کشور افغانستان و موضع شورای علما پرداخت وضمن تشریح وجود فقر جانکاه در افغانستان، از کمک‌های آیت الله سیستانی به فقرای افغانستان، از جمله زلزله‌زدگان پکتیکا تشکر و قدردانی کرده و خواهان استمرار و تقویت این نوع کمک‌ها شد.

آیت‌الله سیستانی سفارش نمود که در این شرایط ایجاب می‌کند که شیعیان راه محبت ومودت ومراوده را در پیش بگیرند و با امارت اسلامی مشی مسالمت‌آمیز را اتخاذ نمایند تا ازین طریق بتوانند حقوق مردم را پیگیری نمایند.

این مرجع بزرگ جهان تشیع بیان داشت که راه درست و عاقلانه همین است که شورای علما در پیش گرفته است.

وی‌ در مورد مساعدت‌های مالی به فقرا وعده دادند که همچنان ادامه دهند وتقویت نمایند و بیان کرد که به وکلای خود سفارش کرده‌اند که به نیازمندان شیعه وسنی کمک کنند.

آیت الله سیستانی در بخشی از سخنان شان در رابطه با تحکیم اخوت اسلامی بین برادران شیعه و سنی و ایجاد الفت ومحبت بین پیروان مذاهب اسلامی در افغانستان تاکید ویژه و خاص نمود.

‌ همچنین ایشان از مرحوم آیت الله محسنی رئیس فقید شورای علمای شیعه افغانستان، به بزرگی و نیکی یاد نموده، خدمات آن فقید سعید را مورد تمجید قرار داد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها