هشدار هنیه نسبت به طرحی برای هدف قرار دادن مقاومت در فلسطین و لبنان

​رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با هشدار نسبت به طرحی برای هدف قرار دادن مقاومت در فلسطین و لبنان، تاکید کرد که مردم فلسطین در آماج توطئه‌ای برای پایان دادن به حق بازگشت قرار دارند.

هشدار هنیه نسبت به طرحی برای هدف قرار دادن مقاومت در فلسطین و لبنان
کد خبر: 559983
|
۱۴۰۱/۰۴/۰۴ ۱۷:۵۲:۴۸

اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنرانی در کنفرانس ملی اسلامی در بیروت تاکید کرد: این طرح؛ مقاومت در فلسطین و لبنان را هدف قرار داده است. مردم ما نیازمند عمق استراتژیک و وحدت امت عربی و اسلامی در رویارویی با اشغالگر هستند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس خاطرنشان کرد که نبرد شمشیر قدس ضعف اشغالگر در مقابل مقاومت را برملا ساخت.

وی گفت: مقاومت بعد از نبرد شمشیر قدس قوی‌تر و آماده‌تر برای رویارویی با چالش‌ها و تغییرات گشت و مقاومت به تلاش خود تا زمان آزادسازی خاک فلسطین ادامه خواهد داد.

هنیه خاطرنشان کرد: مقاومت به مرحله بازدارندگی دشمن رسیده است و ما به آزادسازی فلسطین از دریا تا رود ادامه خواهد داد.

وی بر لزوم وحدت امت و پایان دادن به دودستگی و تحقق مصالحه‌های تاریخی و ارتباط میان آحاد امت تاکید کرد.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس همچنین گفت که مردم فلسطین در خارج از خاک فلسطین در آماج توطئه‌ای برای پایان دادن به حق بازگشت هستند.

هنیه عنوان داشت: آنچه که در منطقه رخ می‌دهد بسیار خطرناک بوده و فراتر از عادی سازی است و آن چه رخ می‌دهد به منزله ادغام کامل اسرائیل در منطقه و ایجاد یک ائتلاف استراتژیک است.

وی گفت که هدف از سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به منطقه از بین بردن مسئله فلسطین و ضربه زدن به ستون‌های حامی امت است.

هنیه بر لزوم حمایت از مقاومت به عنوان یک گزینه استراتژیک جهت حمایت از مسائل امت تاکید کرد و گفت چالش‌های تحمیل شده بر امت ما بسیار خطرناک‌ شده است.

وی گفت: اشغالگر رزمایشی را برگزار کرد که برای شبیه سازی جنگ در شش جبهه طی سی روز بود که این خطرناک ترین رزمایش بوده است. باید شش جبهه برای مقابله با هر تجاوز اسرائیل متحد باشند.

هنیه بر همبستگی کامل با لبنان جهت حمایت از حقوق خود به ویژه در سایه تلاش اشغالگر برای تعدی به منابع آبی لبنان تاکید کرد.

وی همچنین بر لزوم بهره برداری از نتایج جنگ روسیه و اوکراین تاکید کرد؛ چرا که این جنگ به سلطه آمریکا در منطقه پایان می دهد پس باید با ابعاد این جنگ تعامل صورت بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها