کد خبر: 527026

تداوم اسلام هراسی در آلمان؛ حمله به مسجد در «لایپزیش»

در تداوم اهانت به امکان مذهبی مسلمانان در اروپا، یک مسجد از سوی شماری افراطگرای چپ در یکی از شهرهای آلمان مورد حمله قرار گرفت.

اعتمادآنلاین| در تداوم اقدام‌های اسلام هراسی در غرب اروپا، یک مسجد در شهر «لایپزیش» در شرق آلمان توسط افراطگرایان چپ مورد حمله قرار گرفت و تخریب شد.

به گزارش فارس، به نوشته خبرگزاری «آناتولی» بر اساس بیانیه پلیس آلمان، در جریان تجمع گروه‌های چپ افراطی دوشنبه شب در شرق لایپزیگ، برخی از معترضان به مسجد «ایوب سلطان» در منطقه حمله کردند و شیشه‌های آن را شکستند.

به گزارش رسانه‌های محلی، شماری از تظاهرکنندگان همچنین به سمت ماموران پلیس سنگ پرتاب کردند، سطل‌های زباله را سوزاندند. پلیس آلمان گفت که 11 مظنون این حادثه را پس از خشونت تظاهرکنندگان دستگیر کرد. بزرگترین گروه مسلمان ترکیه‌ای مقیم آلمان «دیتیب» که مسجد ایوپ سلطان در لایپزیش را اداره می‌کند، این حمله را محکوم کرده و خواستار حفاظت قوی‌تر از اماکن مذهبی شده است.

آلمان کشوری با بیش از 82 میلیون نفر جمعیت، پس از فرانسه دومین جمعیت مسلمان در غرب اروپا را دارد. از میان نزدیک به پنج میلیون مسلمان این کشور، 3 میلیون نفر ترک تبار هستند.

«جرالد دارمانان» وزیر کشور فرانسه نیز روز دوشنبه خبر داد که در دوره اخیر 21 مسجد در این کشور بسته شده است. وی مدعی شد در جریان بازرسی از 99 مسجدی که اخیرا انجام شده، داخل 21 مسجد نشانه‌های افراط گرایی وجود داشته است. این مقام فرانسوی گفت که طی روزهای آینده، 6 مسجد دیگر بسته خواهند شد و این اقدام بر اساس قانون مبارزه با افراطی گری انجام می‌شود.

تصمیم برای تعطیلی مساجد، یکی از تصمیم‌های متعدد دولت فرانسه برای تعطیلی مراکز اسلامی است. پاریس این اقدام را با بهانه‌هایی نظیر مقابله با افراطی گری و تحریک برای خشونت و تروریسم انجام می‌دهد.

بر اساس گفته دارمانان، برای نخستین بار در تاریخ فرانسه است که این تعداد از مساجد در این کشور بسته می‌شوند. از سوی دیگر در تداوم اسلام هراسی در فرانسه، تصویر صلیب و شعارهای ضد اسلامی بر دیوارهای سه مسجد در این کشور درج شده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی