«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

ترکیه| دستور صریح اردوغان: فضای مجازی را ساماندهی کنید

بعد از حمله کاربران فضای مجازی به دختر و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه خواستار تصویب قوانینی برای سامان یافتن شرایط فعالیت در فضای مجازی شد.

ترکیه| دستور صریح اردوغان: فضای مجازی را ساماندهی کنید
کد خبر: 416681
|
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ ۰۷:۰۰:۰۰

اعتمادآنلاین| ترکیه فصل جدیدی از حکمرانی توسط رجب طیب اردوغان را پشت سر می‌گذارد. این روزها کار در ترکیه به جایی رسیده که احکام درباره مسائل مختلف رنگ و بوی کاملا شخصی گرفته است. در جدیدترین اتفاق و بعد از حمله کاربران فضای مجازی به دختر و داماد رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه خواستار تصویب قوانینی برای سامان یافتن شرایط فعالیت در فضای مجازی شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه خبرلر ترکیه به نقل از یکی از خبرنگاران این کشور نوشت: رئیس‌جمهور خواستار تسریع در تهیه پیش‌نویس قانونی است که بر اساس آن کاربران مجبور خواهند شد با نام و هویت حقیقی خود در فضای مجازی فعالیت کنند.

بر اساس دستورالعمل صادرشده، تا پانزدهم جولای به مسئولان ذی‌ربط ترکیه ضرب‌الاجلی داده شده است تا پیش‌نویس این قانون را تهیه و برای تصویب و اجرایی شدن آماده کنند.

اردوغان چند روز قبل نیز اعلام کرده بود قواعد خاصی برای کنترل صفحات اجتماعی تدوین خواهد کرد و از این پس اجازه نخواهد داد خانواده‌اش از طریق شبکه‌های فضای مجازی مورد اهانت قرار گیرند.

گفتنی است چند روز قبل‌تر داماد اردوغان که وزیر دارایی این کشور هم است در صفحه توییتر خود تولد فرزند چهارمش را اعلام کرد، اما شماری از کاربران اهانت‌های گوناگونی را متوجه همسرش «اسراء» دختر رجب طیب اردوغان کردند.

رسانه‌ها به نقل از وزیر کشور ترکیه خبر دادند، تمامی افرادی که در فضای مجازی خانواده اردوغان را مورد اهانت قرار دادند توسط نیروهای امنیتی دستگیر شدند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها