کد خبر: 664428
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۲:۰۰:۴۰
| |

قیمت مسکن در آمریکا رکورد زد

انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا اعلام کرد که بالاترین قیمت مسکن آمریکا تاکنون ثبت شد.​

قیمت مسکن در آمریکا رکورد زد
کد خبر: 664428
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۲:۰۰:۴۰

انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا اعلام کرد که بالاترین قیمت مسکن آمریکا تاکنون ثبت شد.

به گزارش ایسنا، متوسط قیمت یک خانه در ایالات‌متحده آمریکا برای یازدهمین ماه متوالی در ماه مه با ۵.۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۴۱۹ هزار و ۳۰۰ دلار رسید که بالاترین نرخی محسوب می‌شود که تاکنون ثبت شده است.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک در بیانیه‌ای اظهار کرد: قیمت‌های مسکن که به بالاترین میزان جدید خود رسیدند، شکاف گسترده‌تری بین صاحبان املاک و کسانی که می‌خواهند اولین خریدار باشند، ایجاد می‌کنند و خریدارانی که برای اولین بار در بازار حضور یافتند، مزایای بلندمدت مالکیت را درک کردند.

مقرون به صرفه بودن مسکن همچنان در اوضاع نامطلوبی است و علاوه بر قیمت‌های سرسام‌آور مسکن، نرخ‌های وام مسکن همچنان بالاتر از میزانی قرار دارند که در دهه قبل از سال ۲۰۲۲ دیده شده است. علیرغم برخی بهبود‌ها طی ماه‌های اخیر، هنوز خانه‌های کافی در بازار وجود ندارند که بتوانند تقاضا را تامین کنند.

این وضعیت می‌تواند تا حدودی در سال جاری بهبود یابد، زمانی که انتظار می‌رود فدرال رزرو شروع به کاهش نرخ بهره از بالاترین سطح ۲۳ ساله کند، اما مقامات فدرال رزرو برای امسال فقط یک کاهش نرخ را اعلام کرده‌اند و دوران نرخ بهره بسیار پایین مدت‌هاست گذشته است. اقتصاددانان انتظار ندارند میانگین نرخ وام مسکن در سال ۲۰۲۴ به زیر ۶ درصد برسد.

نتایج تحقیقات اخیر وب سایت زیلو نشان می‌دهد برای اینکه یک خانوار با درآمد متوسط بتواند پرداخت ماهانه وام مسکن برای یک خانه معمولی ایالات‌متحده را داشته باشد، باید بیش از ۱۲۷هزار دلار برای پیش‌پرداخت پس‌انداز کند که تقریبا ۲ برابر میانگین حقوق یک کارگر آمریکایی است.

خریداران بالقوه در واقع با بازار سختی روبرو هستند، اما به نظر نمی‌رسد که این موارد برخی را از خرید مسکن منصرف کند. فروش خانه‌های دارای مالکیت قبلی در ایالات‌متحده افزایش یافته و از پایین‌ترین سطح دهه‌های گذشته صعود کرده است و فقط ۰.۷ درصد در ماه مه از نرخ سالانه ۴.۱۱ میلیون کاهش یافته و به تعدیل فصلی رسیده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها