کد خبر: 662718
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۹ ۱۱:۳۰:۴۸
| |

گمانه‌زنی کیهان درباره نرخ ارز؛ قیمت دلار در کانال ۵۰ هزار تومان باقی می‌ماند؟

روزنامه کیهان به نقل از یک کارشناس نوشت: دارایی‌های ارزی ایران مناسب است و می‌تواند نرخ ارز را در دامنه ۵۰ هزار تومان حفظ کند، بنابراین نگرانی از افزایش نرخ ارز در ایران وجود ندارد.

گمانه‌زنی کیهان درباره نرخ ارز؛ قیمت دلار در کانال ۵۰ هزار تومان باقی می‌ماند؟
کد خبر: 662718
|
۱۴۰۳/۰۳/۱۹ ۱۱:۳۰:۴۸

احمد شریف، تحلیلگر مسائل سیاسی نیز گفت: کشورهای اروپایی مدت‌هاست که به دنبال فرصت مناسب برای تحت فشار قرار دادن ایران هستند، به همین دلیل با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم دست به فشارهای جدید علیه ایران زده است که کاملاً مشخص است در حال تدارک عملیات روانی هستند.

به گزارش کیهان، وی بیان داشت: غرب در گذشته صحبت زیادی از «مکانیزم ماشه» می‌کرد، اما در انجام آن ناتوان بود؛ چرا که می‌دانستند با واکنش تند ایران رو به رو می‌شوند، در نتیجه غرب مکانیزم ماشه را از دست رفته می‌بیند، در نتیجه اروپا با فرصت‌طلبی در زمان انتخابات کشورمان بحث قطعنامه ضد ایرانی را پیش برده است.

شریف تصریح کرد: بهترین راه مقابله با این اقدام اروپا این است که شرایط را طوری فراهم کنیم تا کاندیداها با سلایق مختلف در این انتخابات شرکت کنند تا مردم نیز در انتخابات حضور پرشکوه داشته باشند. این موضوع یک پیام روشن به مجامع جهانی خواهد فرستاد که مردم در بحث هسته‌ای اتفاق ملی دارند.

شریف ابراز داشت: در چهار ماه گذشته انواع التهاب‌های سیاسی در ایران روی داده است، که هدف همه آنها افزایش نرخ ارز بود، در زمانی که این التهاب‌ها روی می‌داد صحبت از نرخ دلار ۱۰۰ هزار تومانی می‌شد، اما خوشبختانه دولت و بانک مرکزی با درایت‌هایی که داشتند توانستند نرخ دلار را در دامنه ۵۰ هزار تومان حفظ کنند و اجازه ندادند تا نرخ ارز افزایش یابد.

وی افزود: غرب با صدور قطعنامه ضدایرانی می‌خواهد بازارها از جمله بازار ارز را ملتهب کند، اما دارایی‌های ارزی ایران مناسب است و می‌تواند نرخ ارز را در دامنه ۵۰ هزار تومان حفظ کند، بنابراین نگرانی از افزایش نرخ ارز در ایران وجود ندارد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها