کد خبر: 657765
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۱ ۱۳:۲۰:۰۷
| |

وزیر کار افزایش مجدد حقوق کارگران را تکذیب کرد

سید صولت مرتضوی وزیر کار گفت: آنچه در خصوص میزان حقوق مصوب و ابلاغ شده اجرا می شود.

وزیر کار افزایش مجدد حقوق کارگران را تکذیب کرد
کد خبر: 657765
|
۱۴۰۳/۰۲/۰۱ ۱۳:۲۰:۰۷

سید صولت مرتضوی وزیر کار گفت: آنچه در خصوص میزان حقوق مصوب و ابلاغ شده اجرا می شود.

به گزارش خبرجو، اظهارات وزیر کار در حالی مطرح می شود که زمزمه هایی مبنی بر افزایش مجدد دستمزد کارگران و همچنین ابطال مصوبه شورای عالی کار در خصوص تعیین دستمزد کارگران به گوش می رسید. در همین رابطه حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده مجلس می گوید همه مصوبات و تصمیمات جلسات دولت قابل بررسی و ابطال در دادگاه است.

با این حال سید صولت مرتضوی وزیر کار در حاشیه جلسه دولت گفت: «موضوع افزایش حقوق کارگران قطعی و در نهایت در شورای عالی کار تصویب شد». اجرا خواهد شد.»

در پایان سال گذشته جلسات متعددی برای تعیین حداقل دستمزد برگزار شد که هر جلسه ساعت ها به طول انجامید و در نهایت جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد سال 1403 صبح روز سه شنبه برگزار شد. 8 اسفند 1402 با اعلام افزایش حداقل دستمزد سال 403 توسط وزیر کار. ، تعاون و رفاه اجتماعی پایان یافت. بر این اساس حقوق و دستمزد کارگران در سال 1403 با 3/35 درصد افزایش به مبلغ 82 میلیون و هشتاد هزار ریال تعیین شد.

نظر دولت و نماینده کارگران در مورد میزان افزایش دستمزد

افزایش حدود 35 درصدی حداقل حقوق کارگران با توجه به میزان رقم تعیین شده و تفاوت این رقم با نرخ تورم مورد انتقاد برخی افراد قرار گرفت.

نمایندگان کارگران معتقد بودند که افزایش دستمزدها رقم ناچیزی بوده و با این میزان افزایش، کارگران برای تامین معیشت خود با مشکل مواجه خواهند شد.

دولت نیز معتقد بود افزایش حقوق کارگران باعث افزایش تورم می شود. نمایندگان دولت تاکید کردند که کارگران خواهان افزایش دستمزد متناسب با تورم و هزینه معیشت هستند و کارفرمایان نیز نگران افزایش شدید حقوق هستند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها