کد خبر: 656402
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۹ ۱۲:۳۰:۱۳
| |

اتفاقی تلخ در کشور؛ هزینه سیگار ایرانیان بیشتر از سرمایه‌گذاری معادن!

همچنین شاید مقایسه فنی و دقیقی نباشد اما مقایسه میزان سرمایه‌گذاری در بخش معادن کشور با مصرف دخانیات خانوارهای ایرانی یک نکته تلخی را نشان می‌دهد، اینکه رقم سرمایه‌گذاری در بخش معدن طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ همواره کمتر از هزینه دخانیات خانوارهاست.

اتفاقی تلخ در کشور؛ هزینه سیگار ایرانیان بیشتر از سرمایه‌گذاری معادن!
کد خبر: 656402
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۹ ۱۲:۳۰:۱۳

روزنامه فرهیختگان برآورد کرد که زینه سیگار ایرانیان بیشتر از سرمایه‌گذاری معادن است!

به گزارش فرهیختگان،  آمارها نشان می‌دهد تنها ۷ درصد از معادن کشور اکتشاف شده و ظرفیت‌های زیادی بلااستفاده است از سوی دیگر سهم بخش معدن از تولید ناخالص داخلی ایران از زیر یک درصد تا سال ۱۳۹۵ به ۲/۵ تا ۳ درصد در سال‌های اخیر رسیده است.

رقم سرمایه‌گذاری در بخش استخراج معدن رشد قابل توجهی داشته اما آمارها نشان می‌دهد رقم سرمایه‌گذاری در معادن کشور سالانه از ۳۰۰میلیون دلار فراتر نرفته است. 

همچنین شاید مقایسه فنی و دقیقی نباشد اما مقایسه میزان سرمایه‌گذاری در بخش معادن کشور با مصرف دخانیات خانوارهای ایرانی یک نکته تلخی را نشان می‌دهد، اینکه رقم سرمایه‌گذاری در بخش معدن طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۱ همواره کمتر از هزینه دخانیات خانوارهاست. برای مثال در سال ۱۴۰۱ درحالی رقم هزینه دخانیات ایرانی‌ها حدود ۱۷/۷ همت بوده که رقم سرمایه‌گذاری در بخش معدن ۱۳/۳ همت است.

آمارها نشان می‌دهد تنها ۷ درصد از معادن کشور اکتشاف شده و ظرفیت‌های زیادی بلااستفاده است.


 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها