کد خبر: 652302
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۲ ۲۱:۵۰:۵۳
| |

دلار از محدوده قیمتی ۵۷ هزار تومان عقب‌نشینی می‌کند؟

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: فعالان بازار معتقدند که دلار در محدوده ۵۷‌هزار تومان با مقاومت سنگین خریداران مواجه است و در نتیجه احتمال تغییر کانال این ارز اندک است.

دلار از محدوده قیمتی ۵۷ هزار تومان عقب‌نشینی می‌کند؟
کد خبر: 652302
|
۱۴۰۲/۱۲/۰۲ ۲۱:۵۰:۵۳

روزنامه دنیای اقتصاد معتقد است دلار در کانال قیمتی ۵۷ هزار تومان مقاومت سنگینی دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد، بررسی‌های به‌عمل آمده از روند معاملات اسکناس آمریکایی در بازار روز گذشته گویای آن است که نرخ دلار از در خروجی کانال ۵۶هزار تومانی فاصله گرفته است. روند معاملات غیر‌رسمی بازار در روز سه‌شنبه کاهشی بود و قیمت دلار نقدی در نیمه کانال ۵۶‌هزار تومانی بسته شد. فعالان بازار معتقدند که دلار در محدوده ۵۷‌هزار تومان با مقاومت سنگین خریداران مواجه است و در نتیجه احتمال تغییر کانال این ارز اندک است.

این روزنامه افزوده است: می‌توان گفت کریدور جدید نوسان دلار را کانال‌های قیمتی ۵۵هزار و ۵۶‌هزار تومانی تشکیل می‌دهند. با توجه به نرخ تورم حال حاضر نیز به‌نظر می‌رسد تداوم حضور نرخ دلار در سطوح قیمتی حال حاضر رفتار معقولی باشد؛ چرا که فشار بیش از حد برای کاهش نرخ ارز می‌تواند ذخایر ارزی کشور را تهدید کند. از سوی دیگر فعالان کف بازار خبر انتقال بدهی‌های بدهکار بزرگ بانکی به خزانه بانک مرکزی را عاملی در راستای کاهشی شدن نرخ ارز می‌دانند. رقم این بدهی برای بازار ارز تهران بسیار قابل‌توجه است، در نتیجه نمی‌توان از تاثیر آن بر انتظارات فعالان بازار چشم‌پوشی کرد. در نهایت نیز قیمت هر برگ اسکناس دلار آزاد در واپسین ساعات بازار روز گذشته با حدود ۳۰۰تومان کاهش نسبت به نرخ روز پیشین در رقم ۵۶‌هزار و ۵۵۰تومان معامله شد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها