کد خبر: 647063
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۴ ۰۹:۳۰:۲۳
| |

دیوار کشیدن به دور اقتصاد ایران با ادعای دفاع از تولید ملی بدترین ایده‌ اقتصادی است

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: دیوار بستن به دور اقتصاد ایران با ادعای دفاع از تولید ملی بدترین ایده‌ای است که می‌تواند اقتصاد هر کشوری را از تحرک بازدارد. سیاستگذار اگر می‌دانست چنین ایده‌ای تا چه اندازه بر کارآفرین ایرانی و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی اثرگذار است، هرگز دست به انتخاب آن نمی‌زد.

دیوار کشیدن به دور اقتصاد ایران با ادعای دفاع از تولید ملی بدترین ایده‌ اقتصادی است
کد خبر: 647063
|
۱۴۰۲/۱۰/۱۴ ۰۹:۳۰:۲۳

روزنامه دنیای اقتصاد از دیوار بستن به دور اقتصاد ایران با ادعای دفاع از تولید ملی را بدترین ایده‌ اقتصادی دانست.

به گزارش دنیای اقتصاد، در دستگاه‌ سیاستگذاری خود از ایده‌های بد پرهیز کنیم. در واقع مهم‌ترین درسی که می‌توان از ترکیه گرفت این است که ایده‌های بد هرقدر هم که زیبا ارائه شوند و در لفافه پیچیده شوند، سرانجامی ندارند. دیوار بستن به دور اقتصاد ایران با ادعای دفاع از تولید ملی بدترین ایده‌ای است که می‌تواند اقتصاد هر کشوری را از تحرک بازدارد. سیاستگذار اگر می‌دانست چنین ایده‌ای تا چه اندازه بر کارآفرین ایرانی و سرمایه‌گذار داخلی و خارجی اثرگذار است، هرگز دست به انتخاب آن نمی‌زد.

این روزنامه افزوده است: ایده قطع همکاری با شرکای خارجی و ساختن همه چیز در داخل و خودکفایی کامل به بهانه کاهش ارزبری و... نیز از دیگر مواردی است که نه تنها منابع داخلی را هرز می‌برد، بلکه جریان ورود فناوری و دانش ساخت به داخل را قطع می‌کند.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها