کد خبر: 636397
|
۱۴۰۲/۰۷/۲۴ ۱۷:۵۰:۰۰
| |

اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف تهران چند بود؟ چند شد؟

دنیای اقتصاد نوشت: هم‌‌‌اکنون متوسط اجاره‌‌‌بهای ماهانه هرمترمربع مسکن معمولی استیجاری در منطقه 12 شهر تهران(منطقه مرکزی پایتخت که می‌توان از آن به عنوان تهران‌‌‌قدیم نیز یاد کرد) به 250 تا 260‌هزار تومان رسیده است.

اجاره‌بهای مسکن در مناطق مختلف تهران چند بود؟ چند شد؟
کد خبر: 636397
|
۱۴۰۲/۰۷/۲۴ ۱۷:۵۰:۰۰

روزنامه دنیای اقتصاد گزارشی از میزان افزایش اجاره‌بها و اثر آن بر مهاجرت مستاجرها دارد.

به گزارش دنیای اقتصاد، برآوردها نشان می‌‌‌دهد میانگین اجاره‌‌‌بهای ماهانه هر مترمربع مسکن معمولی و مصرفی (بر حسب تبدیل کل اجاره‌‌‌بها به اجاره‌‌‌بهای ماهانه)، در سال 96 در منطقه5 تهران معادل 30‌هزار تومان بوده است. این میزان در منطقه 9 حول و حوش 20‌هزار تومان و در منطقه 22 حدود 20‌هزار و 200‌هزار تومان بود. هم‌‌‌اکنون و براساس اطلاعات قیمتی درج شده در فایل‌‌‌های موجود بازار اجاره این میزان در منطقه 5 (در محله‌‌‌های معمولی و پرتقاضا مثل بلوار فردوس) برای آپارتمان‌‌‌های کم‌‌‌سن به مترمربعی حدود 290‌هزار تومان رسیده است. در منطقه 9 برای موارد مشابه به 260‌هزار تومان و در منطقه 22 به حول وحوش 270‌هزار تومان رسیده است. این اعداد نشان‌دهنده کم شدن محسوس فاصله اجاره‌‌‌بها بین این مناطق هستند.

دنیای اقتصاد افزوده است: هم‌‌‌اکنون متوسط اجاره‌‌‌بهای ماهانه هرمترمربع مسکن معمولی استیجاری در منطقه 12 شهر تهران(منطقه مرکزی پایتخت که می‌توان از آن به عنوان تهران‌‌‌قدیم نیز یاد کرد) به 250 تا 260‌هزار تومان رسیده است. این کاهش فاصله منطقه‌‌‌ای اجاره‌‌‌بها در شرایطی رخ داده است که امسال بازار اجاره پایتخت، تورم کمتری نسبت به بازار اجاره دو سال قبل تجربه می‌‌‌کند. بررسی‌‌‌ها نشان می‌‌‌دهد در حالی که دو سال گذشته به طور متوسط در هر سال اجاره‌‌‌بها در تهران حول و حوش بیش از 40‌درصد رشد کرد و در برخی از ماه‌‌‌ها حتی از 50‌درصد نیز فراتر رفت اما امسال تورم تابستانی اجاره مسکن نسبت به تابستان پارسال حول و حوش 30‌درصد بوده است. این موضوع تحت‌تاثیر کاهش قیمت مسکن به دنبال آرامش تابستانی بازارهای موازی و همچنین سرریز شدن ظرف رشد قیمت در بازار اجاره به دلیل ناتوانی مالی مستاجرها برای ثبت مجدد قله‌‌‌های تورمی در این بازار، رقم خورده است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
  • ناشناس ارسالی در
    سه‌شنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۲

    وام مسکن رازیادکنیدوام مسکن باید80یا90درصدپول خریدیک واحدآپارتمان حداکثر70متری راپوشش بدهد--خیلی ها صاحب خونه میشوند-مشکل مستاجران حل میشود-مافیای مسکن محتکران مسکن که عمدتا بانک ها وخوددولتی ها هستند نابودمیشوند--عرضه وتقاضا زیادمیشود---سرمایه گذاری خیلی خوب برای دولت--

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها