کد خبر: 589618
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۱۷:۴۴:۰۹
| |

کمال‌الدین پیرموذن:

جنجال رفتنی است اما جنبش اصلاحی ماندنی است

کمال‌الدین پیرموذن نوشت: بی‌شک این حرکات جنجالی رفتنی است اما جنبش اصلاحی که حدود هفت دهه است که در حافظه تاریخی ملت ما وجود دارد، ماندنی است و این جنبش اصلاحی موجود در بطن جامعه، جریان خاص مخالف جمهوریت نظام را نیز در داخل، پس خواهد زد.

جنجال رفتنی است اما جنبش اصلاحی ماندنی است
کد خبر: 589618
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۱۷:۴۴:۰۹

«جنجال رفتنی است اصلاحات ماندنی است» عنوان یادداشت کمال‌الدین پیرموذن برای روزنامه اعتماد است که در آن آمده: با پیوند ساختارشکنان و عاری از مهری و جنجال و سروصدایی که چند‌ماهه در جامعه ما و در برخی کشورها به راه افتاده، بی‌تردید به جای ایجاد وحدت و پیوند میان آحاد جامعه، این جریان سیاسی -اجتماعی، پیام خصومت و نفرت و خونریزی همراه خود دارد، و به رغم داعیه دفاع از ملت و آزادی آنان، قفسی تازه برای هموطنان نازنینم ساخته‌اند و تفرقه و کینه‌ورزی و خشونت را دامن می‌زنند. این نوع حکایت سیاسی – اجتماعی بی‌ریشه، همیشه گذرا و انحطاط‌آور است و هر قدر هم برای آن هزینه سنگین و نیرو صرف کنند، باز از حد یک فتنه اجتماعی فراتر نمی‌رود؛ واپسگرایی و رژیم طاغوتی سلطنتی مذموم و منسوخ است و در این میهن با‌تمدن و با ملت باذکاوت و آزاده، خریداری ندارد.

بی‌شک این حرکات جنجالی رفتنی است اما جنبش اصلاحی که حدود هفت دهه است که در حافظه تاریخی ملت ما وجود دارد و مبنای فلسفی، اعتقادی و دموکراسی هم دارد، ماندنی است و این جنبش اصلاحی موجود در بطن جامعه، جریان خاص مخالف جمهوریت نظام را نیز در داخل، پس خواهد زد. وقتی مردم دریابند که این همه هیاهو برای هیچ و برای بازگشت رژیم ستم‌شاهی و وابستگی محض به جهان سلطه است، آن‌گاه چه مقدار اعتقاد و اعتماد نسبت به رهبران وابسته به آنها باقی می‌ماند؟! این نحله‌ها، رشد و ترقی ایران و ایرانی و گسترش پیام  اسلام در جهان و هم‌آغوش اسلامیت با ایرانیت را مستلزم نفی خود و ارباب‌های‌شان تلقی می‌کنند و از این روست که با اسلام در ایران و هم با قوام و اقتدار وحدت اقوام غیور ایرانی مخالفت می‌نمایند.

متاسفانه ماجراجویان تندروی انحصارطلب هم، با تحریک زیرکانه جاسوسان آنان در داخل و جهالت، بهانه به دست این مزدوران دشمنان ملک و ملت و البته چند ناآگاه غافل همراه آنان می‌دهند. باید اذعان کرد ملت ایران به رغم تحمل این فتنه‌ها و فشارها، خلف وعده‌ها و نامهربانی‌ها، کوتاهی‌های مسوولین، خودمحوری و خودحق‌پنداری گهگاه اشتباه صاحب‌منصبان و... ملتی بسیار با تحمل، صلح‌خواه، طالب اصلاح و بهبود امورات و   توجه ویژه به اقتصاد ایران و جمهوریت نظام بوده و در عموم استان‌های آن منافع ملک و ملت و اصلاح امورات عموم اقوام و شهروندان ایران‌زمین، مد‌نظر و خواست آنان است و خداوند مکررا وعده داده است که عاقبت نیک از آن صابرین و متقین است و فریب و مکر و جنجال، از ناحیه هر کس، روی به مرگ و انتها دارد.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها