کد خبر: 664453
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۳:۰۰:۵۲
| |

150 محکوم ایرانی به کشور بازگردانده شدند

وزیر دادگستری از انتقال ۲۹۱ تبعه خارجی محکوم در زندان‌های ایران و ۱۵۰ تبعه ایرانی محکوم در خارج از کشور طی سال ۱۴۰۲ با همکاری دادستانی کل کشور، دادگستری‌ها، معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و وزارت دادگستری خبر داد.

150 محکوم ایرانی به کشور بازگردانده شدند
کد خبر: 664453
|
۱۴۰۳/۰۴/۰۳ ۱۳:۰۰:۵۲

امین حسین رحیمی، وزیر دادگستری، در گردهمایی بزرگداشت هفته قوه قضائیه از رشد ۱۳۵ درصدی صدور سند مالکیت اراضی کشاورزی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش مهر، وی همچنین از انتقال ۲۹۱ تبعه خارجی محکوم در زندان‌های ایران و ۱۵۰ تبعه ایرانی محکوم در خارج از کشور طی سال ۱۴۰۲ با همکاری دادستانی کل کشور، دادگستری‌ها، معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و وزارت دادگستری خبر داد.

رحیمی گفت: در راستای ایجاد شفافیت در فرایند رسیدگی و صدور آرای قضائی، طی سال ۱۴۰۲ حدود هزار جلسه دادگاه علنی برخط در ۲۵ استان کشور در بستر‌های مختلف برگزار شد و در حال حاضر بهره‌گیری از این امکان، برای وکلا، حقوقدانان و دانشجویان فراهم است.

وزیر دادگستری ادامه داد: در حال حاضر با بارگذاری بیش از ۹۰ میلیون رأی و تصمیم قضائی و گمنام‌سازی آن‌ها با استفاده از فناوری‌های نوین و هوش مصنوعی در سامانه انتشار آرای قضائی، این آرا در دسترس قضات سراسر کشور قرار گرفته است.

رحیمی گفت: در حال حاضر به منظور حذف مداخلات انسانی در ارجاع و ارائه نظرات کارشناسی، امکان انتخاب تخصصی کارشناسان به صورت الکترونیک و بر اساس قرعه در سامانه مدیریت پرونده‌های قضائی فراهم شده و در دسترس قضات سراسر کشور می‌باشد.

وی در ادامه از رشد ۱۵ درصدی گزارش‌های سازمان بازرسی کل کشور و تهیه ۱۰ هزار و ۶۱۸ گزارش بازرسی اعم از اصلاحی، اداری و کیفری با رویکرد رفع و اصلاح گلوگاه‌های فسادخیز در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

رحیمی افزود: در سال ۱۴۰۲ برای حدود ۳۳ درصد مددجویان حاضر واجد شرایط، اشتغال مولد فراهم گردید؛ همچنین شاهد رشد ۵۵ درصدی میانگین دستمزد پرداختی به هر زندانی شاغل در بهمن ماه سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ارائه خدمات مشاوره‌ای به بیش از ۵۳ هزار نفر از زوجین توسط مصلحین در سال ۱۴۰۲، از ایجاد سازش بین بیش از ۱۵ هزار و ۵۰۰ نفر از این زوج‌ها خبر داد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها