کد خبر: 660280
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۱۵:۲۶:۵۶
| |

رئیس سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران :

شهدا ثابت کردند رسیدن به قله‌های سخت؛ شدنی است

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد در استان تهران گفت: سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد استان تهران 10 خردادماه برگزار می‌شود.

شهدا ثابت کردند رسیدن به قله‌های سخت؛ شدنی است
کد خبر: 660280
|
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۱۵:۲۶:۵۶
بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد استان تهران در نشست خبری سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای کشور وظیفه تمام مردم ایران است و دانشگاه آزاد استان تهران شهدای زیادی را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.وی افزود: براساس آمارها دانشگاه آزاد استان تهران ۷۱ شهید دارد که ۶۶ نفر دانشجو، یک نفر کارمند و ۴ نفر عضو هیات علمی هستند
رئیس سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران یادآور شد: در دوران همه‌گیری کرونا 4 نفر از شهدای سلامت از دانشجویان این دانشگاه بودند. همچنین ۲ نفر از دانشجویان در فتنه سال ۸۸ به شهادت رسیدند. ۱۷ نفر از دانشجویان دانشگاه از جانبازان هستند.وی گفت: هدف از برگزاری کنگره شهدای سلامت تجلیل از مقام شهدا است و هر موفقیتی که در کشور به دست آمده به برکت خون شهدا است.قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد از تشکیل دبیرخانه شهدای دانشگاه آزاد استان تهران خبر داد و افزود: نمایشگاهی نیز بر پا شده است. عکس شهدا در سطح واحدها نصب و تاکنون ۲۰ مستند از زندگی شهدا تهیه و آماده پخش شده است. امیدواریم این کار برای زندگی سایر شهدا نیز تدوین و در سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شود.رئیس سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد استان تهران همچنین گفت: برنامه‌ ریزی شده است تا آثار شهدا، وصیت نامه‌ها و دستنویس این افراد تهیه و با هدف فرهنگ‌سازی پخش شوند.
همچنین در ادامه این مراسم سید احمد صالحی آرا رئیس مرکز شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد گفت: این کنگره در راستای الگوسازی و بیان سبک زندگی شهدا برگزار می شود. شهدا و خانواده معظم آنها ثابت کردند که رسیدن به قله‌های سخت، شدنی است.وی با یادآوری اینکه برگزاری کنگره شهدا باید کسب رضایت خداوند را به دنبال داشته باشد، تاکید کرد: تهیه کلیپ های شهدا و یادواره های متعددی در این خصوص انجام شده است.رئیس سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد استان تهران یادآور شد: یکی از اقدامات دانشگاه آزاد دیدار با خانواده معظم شهدا است؛ به طوری که به صورت شخصی به دیدار خانواده شهید محمد حسین محمد خانی رفته و کارت دعوت برای حضور در سومین کنگره شهدای دانشگاه آزاد تقدیم خانواده معظم آن شهید شد.وی گفت: در دانشگاه آزاد ۴۳۳ نفر شهید شدند که ۱۷۵ نفر از آنها در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند. همچنین در دانشگاه آزاد ۱۷۹ نفر جزو شهدای سلامت و امنیت، ۷۹ نفر نیز جزو شهدای مدافع حرم و ۱۸ نفر آنها از استان تهران هستند. آین دانشگاه در سراسر کشور میزبان ۳۳۵ شهید گمنام است.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها