کد خبر: 658904
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۴۸:۳۸
| |

بازداشت ۲۵ نفر از داوطلبان متقلب نوبت اول کنکور ۱۴۰۳؛ متقلبین دستگاه‌های جاسوسی پیشرفته داشتند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۲۵ مورد تقلب با دستگاه‌های الکترونیکی در نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۳ کشف شد، موارد به هیات‌های بدوی ارجاع می‌شود و معمولا کمتر از پنج سال محرومیت برای داوطلبان ندارد.

بازداشت ۲۵ نفر از داوطلبان متقلب نوبت اول کنکور ۱۴۰۳؛ متقلبین دستگاه‌های جاسوسی پیشرفته داشتند
کد خبر: 658904
|
۱۴۰۳/۰۲/۱۱ ۱۲:۴۸:۳۸

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش امروز (سه شنبه) در حاشیه مراسم نکوداشت استاد نمونه کشوری در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ در اردیبهشت ماه جاری اظهار داشت: کنکور ۱۴۰۳ یکی از ایمن ترین آزمون های سراسری بود و با صحت کامل برگزار شد. واقعا مردم خیلی خوب با سازمان سنجش همراهی کردند و فریب بازی شبکه های زیرزمینی را که داوطلبان را اغفال می کنند، نخوردند.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: در مجموع ۲۵ مورد تقلب در ابتدای جلسه آزمون روز پنجشنبه صبح (۶ اردیبهشت) شناسایی شد که داوطلبان تلاش کرده بودند دستگاه های الکترونیکی با خود داخل جلسه ببرند که در لحظه شناسایی شدند.

پورعباس گفت: این دستگاه ها در حد دستگاه های جاسوسی و پیچیده بود ولی تلاش های ما در مسیر اعمال امنیت به ثمر نشست. این افراد به نیروی پلیس امنیت تحویل داده شدند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور بدون اشاره به اینکه داوطلبان از کدام شهرستان ها یا استان ها بودند، گفت: این افراد به هیات های بدوی و هیات های تجدیدنظر ارجاع می شوند و معمولا برای این داوطلبان محرومیت کمتر از پنج سال نداریم.

وی در مورد زمان برگزاری مجدد آزمون سراسری نوبت اول برای آن دسته از داوطلبان سیل‌زده روز پنجشنبه گذشته نیز توضیح داد: آزمون فقط صبح روز پنجشنبه برای این شهرستان دوباره برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها