کد خبر: 656308
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۸ ۱۴:۳۰:۰۳
| |

یک عضو شورای شهر: حداقل باید هزار مسجد دیگر در تهران بسازیم

به گفته یک عضو شورای اسلامی شهر تهران، در حال حاضر تهران بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مسجد دارد و حداقل باید هزار مسجد دیگر نیز ساخته شود.

یک عضو شورای شهر: حداقل باید هزار مسجد دیگر در تهران بسازیم
کد خبر: 656308
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۸ ۱۴:۳۰:۰۳

عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: در حال حاضر تهران بیش از ۲ هزار و ۱۰۰ مسجد دارد و حداقل باید هزار مسجد دیگر نیز ساخته شود.

به گزارش ایلنا، سید محمد آقامیری، رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران و دبیر شورای ساماندهی، توسعه و گسترش مساجد شهر تهران با بیان این که پایتخت به یک هزار مسجد نیاز دارد، اظهار داشت: در حال حاضر تهران بیش از 2 هزار و ۱۰۰ مسجد دارد و حداقل باید یک هزار مسجد دیگر نیز ساخته شود. 

وی با بیان این که بیشترین تعداد مساجد پایتخت در جنوب شهر است، یادآور شد: آمار منطقه به منطقه و محله به محله تهران وجود دارد و کاملا مشخص است که هر منطقه چه تعداد مسجد دارد. 

آقامیری با اعلام این که در بافت جدید شهری و مناطقی که اضافه شده، تعداد مساجد پایین است، تصریح کرد: این‌گونه نیست که مناطق شمالی تعداد مساجد کمتری داشته باشند بلکه در مناطق جدید و یا مناطقی که از ویلانشینی به سمت آپارتمان‌نشینی و افزایش جمعیت ناشی از آن رفته‌اند، نیاز بیشتری برای ساخت مسجد احساس می‌شود. 

رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: شهرداری در سال قبل به ساخت بیش از ۴۰ مسجد کمک کرد، در واقع شهرداری فقط کمک‌کننده است و به تنهایی مسجدی نساخته است. 

وی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌ها صفر تا صد امور را شهرداری انجام نمی‌دهد، بلکه در واگذاری زمین و یا دیگر موارد کمک می‌کند و در مواردی حتی سازمان اوقاف و امور خیریه، زمین‌هایی را در اختیار شهرداری قرار می‌دهد که این زمین‌ها واگذار می‌شوند. 

آقامیری با بیان این که برخی از مساجد متعلق به بخش خصوصی است و زیر نظر امور مساجد نیست، گفت: برخی مساجد نیز یا مساحت کمی دارند و در تمام ایام سال فعالیت نمی‌کنند و تنها در برخی مناسبت‌های مذهبی از جمله ایام محرم میزبان مردم هستند.

براساس گزارش پایگاه خبری شهر، عضو شورای اسلامی شهر تهران در پایان خاطرنشان کرد: با احتساب تمامی این موارد، درمجموع از لحاظ برخورداری پایتخت از مساجد با خلأ مواجه هستیم.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها