کد خبر: 655718
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ۱۳:۵۰:۰۰
| |

فوت نزدیک به 700 نفر از هموطنان بر اثر تصادفات جاده‌ای تا صبح امروز 12 فروردین 1403

جانشین رئیس پلیس راه کشور گفت: متاسفانه از ابتدای اجرای طرح نوروزی یعنی صبح روز ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا صبح امروز ۱۲ فروردین ۱۴۰۳، ۶۹۸ نفر از هموطنان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و ۱۸ هزار و ۴۷۹ نفر نیز در این حوادث مجروح شده‌اند.

فوت نزدیک به 700 نفر از هموطنان بر اثر تصادفات جاده‌ای تا صبح امروز 12 فروردین 1403
کد خبر: 655718
|
۱۴۰۳/۰۱/۱۲ ۱۳:۵۰:۰۰

سرهنگ سیاوش محبی، جانشین رئیس پلیس راه راهور فراجا درباره آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور طی امروز (یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳) توضیح داد: با توجه به این که به روزهای پایانی تعطیلات نوروزی رسیده‌ایم، از ساعات ابتدایی صبح امروز در بیشتر محورهای مواصلاتی کشور بخصوص محورهای استان‌های سیاحتی و زیارتی شاهد ترافیک پرحجمی هستیم. 

به گزارش ایلنا، بخش هایی از گفت وگوی سرهنگ محبی را در ادامه می خوانید:

 

 • با توجه به حجم بالای ترددها، امروز نسبت به روزهای گذشته محدودیت‌های ترافیکی را در محورهای شمالی کشور زودتر آغاز کرده‌ایم، به نحوی که از ساعت ۱۰ صبح امروز، در جاده چالوس و آزادراه تهران - شمال با هدف تخلیه بار ترافیکی، در مسیر شمال به جنوب محدودیت یک‌طرفه اعمال شده است. این محدودیت همچنین در مسیر شمال به جنوب به صورت مقطعی در محور هراز نیز وجود دارد. 
 • هم‌اکنون در سایر محورهای استان‌های سراسر کشور بخصوص استان‌های خراسان رضوی، فارس، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، البرز و تهران شاهد ترافیک پرحجمی هستیم، به هموطنان توصیه می‌کنیم که بازگشت خود به مبدأ را به روزها و ساعات پایانی تعطیلات موکول نکنند، در هنگام بازگشت، عجله و شتاب نداشته باشند، طول سفر را بخشی از سفر بدانند و با صبر و حوصله رانندگی کنند تا صحیح و سالم به مقصد خود برسند. 
 • متاسفانه از ابتدای اجرای طرح نوروزی یعنی صبح روز ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا صبح امروز ۱۲ فروردین ۱۴۰۳، ۶۹۸ نفر از هموطنان بر اثر حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند و ۱۸ هزار و ۴۷۹ نفر نیز در این حوادث مجروح شده‌اند. همچنین طی این مدت، به طور میانگین روزانه ۲۶ میلیون تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است. 
 • بیشترین تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز امسال مربوط به استان‌های کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، اصفهان، خراسان رضوی و خوزستان بوده است، بیشترین خروج خودروها در این مدت از استان‌های تهران و البرز انجام شده و بیشترین انباشت خودرو نیز مربوط به استان‌های مسافرپذیر مازندران و گیلان است؛ به نحوی که هنوز ۲۱۲ هزار دستگاه خودرو از استان مازندران و ۱۹۷ هزار دستگاه خودرو از استان گیلان به مبدأهای خود بازنگشته‌اند. 
 • بیشترین ساعات وقوع تصادفات در جاده‌ها در ایام نوروز امسال بین ساعات ۱۲ تا ۱۶ بعد از ظهر و ساعات ۱۶ تا ۲۰ عصر بوده است.
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
 • بهلول ارسالی در
  دوشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

  هرسال به اندازه کشته های اسرائیل درهفتم اکتبر که بهانه شد جنگ جهانی سوم درشرف باشد کشته میدیم .اینم یه جور تصفیه حسابه !!!!!

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان

  خواندنی ها