کد خبر: 654979
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۸ ۱۳:۳۰:۵۰
| |

هشدار به معلم‌بلاگرها؛ با معلمی که بدون اجازه دانش‌آموز فیلم منتشر کند،‌ برخورد قانونی می‌شود

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: اگر معلمی بدون اجازه دانش‌آموز و، ولی قانونی او به تهیه فیلم اقدام و آن را در فضای عمومی منتشر کند، تعرض به حریم کودک و حقوق او است و به لحاظ قانونی قابل برخورد است.

هشدار به معلم‌بلاگرها؛ با معلمی که بدون اجازه دانش‌آموز فیلم منتشر کند،‌ برخورد قانونی می‌شود
کد خبر: 654979
|
۱۴۰۲/۱۲/۲۸ ۱۳:۳۰:۵۰

مجتبی همتی‌فر، رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک درباره فعالیت معلم بلاگر‌ها اظهار کرد: بحثی به نام حقوق کودک داریم و بر این اساس کودکان نیز دارای حریم هستند.

به گزارش تسنیم، وی افزود: اگر معلمی بدون اجازه دانش‌آموز و، ولی قانونی او به تهیه فیلم اقدام و آن را در فضای عمومی منتشر کند، تعرض به حریم کودک و حقوق او است و به لحاظ قانونی قابل برخورد است.

رئیس سازمان تعلیم و تربیت کودک گفت: اینکه معلم به دلیل اعتمادی که خانواده به آن دارند، وارد این عرصه شود، از جنبه‌هایی قابل تأمل است و آموزش و پرورش برای ساماندهی این موضوع و حفظ حریم دانش‌آموزان به عنوان امانت خانواده‌ها ورود کرده است و تصمیم به ساماندهی فعالیت معلم بلاگر‌ها دارد.

همتی‌فر متذکر شد: این موضوع البته بیشتر یک کار فرهنگی است تا یک کار حقوقی، یعنی معلم باید کودک را به عنوان امانت بداند همانطور که والدین هم باید نسبت به حقوق فرزندان خود حساس باشند، چون هم اکنون با پدیده والد بلاگر هم مواجه هستیم و آنجا هم همین حساسیت باید وجود داشته باشد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها