کد خبر: 653418
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۳ ۱۰:۵۵:۰۹
| |

ریز خسارت‌های سیل سیستان و بلوچستان؛ ۱۹۴۷ روستا زیر آب است

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۲۳۵ خانوار شامل ۹۷۷ نفر در پی سیل سیستان و بلوچستان اسکان اضطراری و موقت داده شدند.

ریز خسارت‌های سیل سیستان و بلوچستان؛ ۱۹۴۷ روستا زیر آب است
کد خبر: 653418
|
۱۴۰۲/۱۲/۱۳ ۱۰:۵۵:۰۹

محمدحسن نامی، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور درباره وقوع سیل در سیستان و بلوچستان اظهار داشت: شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند، دشتیاری، چابهار، کنارک، خاش، سیب و سوران، فنوج، ایرانشهر، میرجاوه، دلگان، سراوان، زاهدان، نیمروز، سرباز و مهرستان درگیر سیل شده است و خسارت دیده‌اند.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها به عنوان رئیس ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران اضطراری نسبت به تشکیل جلسه با حضور دستگاه‌های اجرایی اقدام کردند و از همان ساعت اولیه اقدامات لازم برای امدادرسانی در دستور کار قرار گرفت، از استقرار گروه‌های راهداری شمال و جنوب استان، پلیس راه و انتظامی در نقاط حادثه خیز جاده‌ای و تلاش برای برقراری ارتباط مسیرهای مسدود شده خبر داد.

وی افزود: به دنبال نیاز به ارزیابی مناطق تحت تأثیر و امدادرسانی سریع، اعزام بالگرد اورژانس به مناطق سیل‌زده انجام گرفت و همچنین قایق و خودروهای ویژه برای جا به جایی صندوق‌های رأی به تمامی مناطقی که راه دسترسی آن‌ها قطع شده شده بود، ارسال شد.

به گفته نامی، تاکنون ۱۲۲ تیم امدادی به مناطق تحت تأثیر سیلاب اعزام شدند که بیشترین آن در منطقه چابهار با ۶۴ گروه بوده است و ۵۷ دستگاه خودروهای عملیاتی در ۱۴ شهرستان سطح استان اقدام به امدادرسانی در ۲۲۴ شهر و روستا کرده‌اند.

وی همچنین از امدادرسانی به ۳۷۵۲ نفر از سیل‌زدگان خبر داد و گفت: ۲۳۵ خانوار شامل ۹۷۷ نفر اسکان اضطراری و موقت داده شدند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور همچنین به روستاهای تحت تأثیر سیل اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۹۴۷ روستا درگیر سیلاب و خسارت شدند که چابهار با ۴۸۰ و نیکشهر با ۳۳۰ روستا بیشترین میزان درگیری را داشتند.

نامی به آخرین وضعیت منطقه اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۵ محور اصلی و فرعی مسدود شده بود که تاکنون حدود ۲۰ محور بازگشایی شده و باقی محورها نیز با حضور گروه‌های راهداری و امداد در حال بازگشایی است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان کرد: با تلاش عوامل ادارات برق، از تعداد ۴۱ روستا که دچار قطعی برق بودند، برق حدود ۲۰ روستا وصل شده و باقی روستاها به علت نبود راه دسترسی همچنان نوسان برق دارند.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان
تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت اعتمادآنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    خواندنی ها