کد خبر: 646205
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۵:۳۹:۵۸
| |

آلودگی هوای تهران باز می‌گردد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص بازگشت آلودگی هوا به پایتخت هشدار داد و گفت: بیماران تنفسی از فردا جمعه ۸ دی تا ظهر دوشنبه ۱۱ دی ماه از تردد غیرمجاز در فضای باز خودداری کنند.

آلودگی هوای تهران باز می‌گردد
کد خبر: 646205
|
۱۴۰۲/۱۰/۰۷ ۱۵:۳۹:۵۸

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص بازگشت آلودگی هوا به پایتخت هشدار داد و گفت: بیماران تنفسی از فردا جمعه ۸ دی تا ظهر دوشنبه ۱۱ دی ماه از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.

به گزارش مهر، حامد یزدی مهر، بعد از ظهر پنج شنبه از صدور هشدار زرد آلودگی هوا توسط سازمان هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار کرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی از اواخر وقت روز جمعه هشتم تا ظهر دوشنبه ۱۱ دی ماه در نیمه جنوبی و مناطق مرکزی استان تهران با روند افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در حد ناسالم برای گروه‌های حساس روبرو خواهیم بود.

یزدی مهر با بیان اینکه از توصیه‌های همیشگی و مکرر مدیریت بحران در مواقع آلودگی هوا کاهش ترددهای غیرضروری به ویژه برای سالمندان، کودکان، بانوان باردار و بیماران قلبی و تنفسی، پرهیز از فعالیت‌های ورزشی و طولانی مدت در فضاهای باز است است افزود: مدیریت منابع آلاینده ثابت و متحرک نیز از موارد مهمی است که باید مورد توجه ویژه قرار داشته باشد.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران یزدی مهر با اشاره به اینکه با صدور این هشدار ضمن ابلاغ به همه دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران، اعلام آماده باش نیز صورت گرفته است، گفت: به همه شهروندان و مخصوصاً افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی توصیه می‌شود در مواقع آلودگی هوا حتماً از ماسک استفاده کرده و نوشیدن مایعات به خصوص شیر را فراموش نکنند.

وی در ادامه به یکی از تدابیر در خصوص کاهش آلودگی هوا مبنی بر دور کردن کارخانجات از شهرها اشاره و بیان کرد: ضروری است که استفاده از سوخت‌های پاک در کارخانه‌های صنعتی در دستور کار قرار بگیرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها