کد خبر: 644076
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۱۶:۱۰:۰۰
| |

دیوار کوتاه کادر درمان؛ مردم خشم خود علیه گرانی را سر پزشکان و پرستاران خالی می‌کنند

روزنامه هم میهن نوشت: به نظر می‌رسد این روزها کادر درمان کشور، به دیواری کوتاه برای اعتراض و تخلیه خشم شهروندان تبدیل شده‌اند؛ خشمی که ریشه در مسائل اقتصادی و درمانی دارد.

دیوار کوتاه کادر درمان؛ مردم خشم خود علیه گرانی را سر پزشکان و پرستاران خالی می‌کنند
کد خبر: 644076
|
۱۴۰۲/۰۹/۲۰ ۱۶:۱۰:۰۰

روزنامه هم میهن ریشه ضرب و جرح کادر درمان توسط همراهان بیمار را بررسی کرده است.

به گزارش هم میهن، اخبار مرتبط با ضرب و جرح کادر درمان در کشور این روزها بازتاب گسترده‌ای داشته است. از حمله با چاقو به یکی از پرستاران یاسوج تا ضربه با چاقو به یک رزیدنت در تبریز. تکرار و تعدد چنین رخدادهایی آن هم برای افرادی که در دوران کرونا با تمام کمبودها در صف مقدم بودند، این سوال را ایجاد می‌کند که چرا این روزها کادر درمان بی‌رحمانه هدف حمله همراهان بیمار قرار می‌گیرند و آیا برای افزایش امنیت این افراد اقداماتی در دستور کار قرار دارد یا نه؟ مهمتر اینکه کمبودهای تجهیزات پزشکی و گران شدن هزینه درمان تا چه میزان در افزایش خشونت مردم نسبت به کادر درمان مؤثر است؟

این روزنامه افزوده است: به هر روی به نظر می‌رسد این روزها کادر درمان کشور، به دیواری کوتاه برای اعتراض و تخلیه خشم شهروندان تبدیل شده‌اند؛ خشمی که ریشه در مسائل اقتصادی و درمانی دارد. این شرایط در حالیست که کادر درمان اعم از پرستار و پزشک به دلیل شرایط بد شغلی و نارضایتی به لحاظ درآمدی و سایر مسائل مبتلابه جامعه ایرانی سال‌هاست راه مهاجرت را در پیش گرفته‌اند؛ آن‌هم در شرایطی که بنابر اعلام مسئولان وزارت بهداشت با کمبود70 هزار نفر نیروی پرستار در کشور مواجه هستیم. 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها