کد خبر: 642738
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۵:۴۰:۰۲
| |

واکنش زاکانی به انتصابات فامیلی در شهرداری تهران؛ شایستگی داشتند؛ پسر وزیر کار که از مدیران موفق است، پسر علی احمدی هم از بهترین مدیران است!

علیرضا زاکانی در واکنش به انتصابات فامیلی در شهرداری تهران گفت: کسانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند، نام ببرند که منظورشان چه کسانی است تا کارنامه آن اشخاص بررسی شود و مشخص شود که آیا آنها به واسطه شایستگی خودشان انتخاب شده‌اند یا به واسطه قوم‌ و خویشی با برخی مدیران فعلی یا گذشته کشور.

واکنش زاکانی به انتصابات فامیلی در شهرداری تهران؛ شایستگی داشتند؛ پسر وزیر کار که از مدیران موفق است، پسر علی احمدی هم از بهترین مدیران است!
کد خبر: 642738
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۵:۴۰:۰۲

علیرضا زاکانی، شهردار تهران در واکنش به اظهارات اخیر بعضی اعضای شورای شهر از جمله «مهدی اقراریان» مبنی بر این که در دوره کنونی مدیریت شهری پایتخت، برخی بستگان مدیران سیاسی کشور و معاونان شهردار تهران به سمت‌های مدیریتی ارشد در شهرداری منصوب شده‌اند، اظهار داشت: کسانی که این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند، نام ببرند که منظورشان چه کسانی است تا کارنامه آن اشخاص بررسی شود و مشخص شود که آیا آنها به واسطه شایستگی خودشان انتخاب شده‌اند یا به واسطه قوم‌ و خویشی با برخی مدیران فعلی یا گذشته کشور. 

به گزارش ایلنا، شهردار تهران در همین زمینه به انتصاب سید محمد رحیم مرتضوی (پسر وزیر کار) به عنوان شهردار منطقه ۹ اشاره کرد و گفت: پسر آقای صولت مرتضوی (وزیر کار) از کارمندان قدیمی شهرداری تهران بوده و در حال حاضر نیز از مدیران موفق ما‌ است.‌ ایشان از مدیران بسیار باکفایت شهرداری و یکی از نیروهای قدیمی شهرداری‌‌ است و نمی‌توان به خاطر این که پسر یک وزیر است،‌ کارنامه درخشان ایشان را در نظر نگرفت. 

وی افزود: پسر آقای علی احمدی (وزیر آموزش و پرورش دولت نهم) که در حال حاضر شهردار منطقه ۱۳ تهران است نیز فوق‌العاده ممتاز است و جزو بهترین‌ مدیران شهرداری است و نمی‌توان به خاطر این که پدر ایشان زمانی وزیر بوده است، کارنامه موفق او را در نظر نگیریم و در جایگاهی که شایسته آن است، انتصابش نکنیم. 

زاکانی همچنین به انتصاب خواهرزاده عباس شعبانی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران در یکی از سمت‌های مدیریتی شهرداری اشاره کرد و گفت: خواهرزاده آقای شعبانی، مدرک فوق لیسانس دانشگاه امیرکبیر را دارد و از نظر علمی کاملا شایسته و درجه یک است و براساس نظام ارزیابی مدیران شهرداری، خود ما به سراغ ایشان رفتیم و او را انتخاب کردیم و هیچ‌کس هم نمی‌دانست که ایشان خواهرزاده یکی از معاونان شهردار است. 

شهردار تهران ادامه داد: آقای شعبانی نه در جریان انتصاب خواهرزاده خود بوده، نه برای انتصاب ایشان هیچ توصیه‌ای کرده است که البته اگر هم توصیه‌ای می‌کرد، هیچ تاثیری روی من نمی‌گذاشت‌. افرادی از شورای شهر یا هر جای دیگری هم که موضوع انتصاب خواهرزاده معاون شهردار را مطرح کردند، نزد خدا توبه کنند، چون با این صحبت‌های خود هم در حق‌ آقای شعبانی و هم در حق آن شخص ظلم کرده‌اند‌. 

وی در پایان گفت: خواهرزاده معاون هماهنگی و امور مناطق علاوه بر مدرک تحصیلی خوب، رتبه علمی بالایی هم دارد و آقای شعبانی اصلا از انتصاب ایشان خبر نداشت و خود ما بودیم که به سراغ ایشان رفتیم. 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها