کد خبر: 642734
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۳:۳۵:۵۲
| |

۱۸درصد آلودگی هوای تهران تقصیر دانش‌آموزان است!

مدیرکل محیط زیست استان تهران مصرف بالای سوخت، تردد وسایل حمل‌ونقل بیش از اندازه و فرسوده و بارگذاری انواع صنایع مختلف در استان تهران را در آلودگی هوای تهران موثر خواند و گفت: حمل‌ونقل و تردد دانش‌آموزان در سطح استان تهران حدود ۱۰۰ هزار خودرو است که ۱۸ درصد در آلودگی هوا سهم دارد.

۱۸درصد آلودگی هوای تهران تقصیر دانش‌آموزان است!
کد خبر: 642734
|
۱۴۰۲/۰۹/۰۸ ۱۳:۳۵:۵۲

علیرضا مزینانی، مدیرکل محیط زیست استان تهران به نقش عوامل طبیعی و انسانی در آلودگی هوای تهران اشاره کرد و گفت: ما به دلیل موقعیت جغرافیایی استان تهران و به دلیل حجم بارگذاری بیش از حد در این استان، یک وضعیت خاصی داریم به طوریکه به محض وارونگی و پایداری و سکون هوا، درگیر آلودگی هوا می‌شویم.

به گزارش انتخاب، مدیرکل محیط زیست استان تهران مصرف بالای سوخت، تردد وسایل حمل و نقل بیش از اندازه و فرسوده و بارگذاری انواع صنایع مختلف در استان تهران را در آلودگی هوای تهران موثر خواند و گفت: حمل و نقل و تردد دانش آموزان در سطح استان تهران حدود ۱۰۰ هزار خودرو است که ۱۸ درصد در آلودگی هوا سهم دارد.

مزینانی با بیان اینکه وزن دستگاه‌ها و منابع ساکن و متحرک در آلودگی کلانشهر تهران روز یکشنبه در کارگروه اصلی آلودگی هوا بررسی شد اظهار کرد: ما هم صورت جلسه مشخصی داریم و هم اقدامات مشخص شده است و فقط لازم است که همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها همت و اراده به خرج دهند.

این مقام مسؤول سهم منابع ساکن در آلودگی هوا را ۴۰ درصد اعلام کرد و گفت: سهم منابع متحرک شامل خودروهای سواری، اتوبوس‌ها، کامیون‌ها، موتورسیکلت‌ها و تاکسی و مینی‌بوس و وانت‌ها در آلودگی هوا بسیار زیاد است.

وی استفاده از خودرو و موتورسیکلت‌های برقی در تهران را یک راهکار مهم و موثر برای کاهش آلودگی هوا مطرح کرد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها