کد خبر: 589644
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۰۹:۲۴:۲۱
| |

سوده نجفی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران:

برخی دستگاه‌ها در ارائه گزارش استفاده از مازوت مصلحت‌اندیشی می‌کنند

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: برخی دستگاه‌ها در ارائه گزارش و اعلام نظر درباره استفاده یا عدم استفاده از مازوت در شهر تهران مصلحت‌اندیشی می‌کنند، در حالی که ما در آلودگی هوای شهر تهران با سلامت و جان شهروندان مواجه هستیم.

برخی دستگاه‌ها در ارائه گزارش استفاده از مازوت مصلحت‌اندیشی می‌کنند
کد خبر: 589644
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۲ ۰۹:۲۴:۲۱

سوده نجفی، رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: منابع مختلفی به عنوان آلاینده در شهر تهران وجود دارد که یکی از منابع آلودگی ناشی از صنایع، نیروگاه ها، پالایشگاه ها است که برخی از کارشناسان معتقدند که سوخت آنها مازوت است و همین دلیل باعث افزایش آلودگی هوای تهران شده است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: این موضوع در سال گذشته نیز مطرح شده بود که بعضا مورد تکذیب قرار گرفت که در آلودگی هوای اخیر برخی شواهد نشان از استفاده از سوخت مازوت است که ما در این راستا خواستار گزارش از نهاد مربوطه شدیم تا در گزارشی همراه به مستندات استفاده و یا عدم استفاده از مازوت در شهر تهران را اعلام کنند.

سوده نجفی گفت: ظاهرا برخی دستگاه های مربوطه در ارائه گزارش و اعلام نظر درباره استفاده یا عدم استفاده از مازوت در شهر تهران مصلحت اندیشی می کنند در حالی که ما در آلودگی هوای شهر تهران با سلامت و جان شهروندان مواجه هستیم لذا انتظار می رود دستگاه مربوطه گزارش دقیقی در این خصوص ارائه کند.

وی با تاکید بر خسارت‌ های ناشی از آلودگی هوا افزود: بر اساس گزارش ارائه شده از سوی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی آمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در کشور تقریباً با آمار تلفات جاده ای برابری می کند که این موضوع نگران کننده است اما به دلیل این که روند ابتلا به بیماری و جان باختن فرد بر اثر آلودگی هوا تدریجی می باشد، توجه کمتری به آن می شود.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها