کد خبر: 589559
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۱۵:۳۸:۲۴
| |

مخالفت مجلس با بررسی دو فوریتی یک لایحه

بررسی دو فوریتی لایحه الحاق یک بند به ماده ۱۰۹ قانون مجازات اسلامی با مخالفت نمایندگان مجلس روبه رو شد.

مخالفت مجلس با بررسی دو فوریتی یک لایحه
کد خبر: 589559
|
۱۴۰۱/۱۰/۱۱ ۱۵:۳۸:۲۴

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس، درخواست دولت مبنی بر بررسی لایحه الحاق یک بند به ماده ۱۰۹ قانون مجازات اسلامی به صورت دو فوریتی را بررسی کرده و در نهایت با این درخواست مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا، همچنین نمایندگان با بررسی این طرح به صورت یک فوریتی نیز مخالفت کرده و بنابراین این طرح به صورت عادی در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار خواهد گرفت.

براساس ماده ۱۰۹ قانون مجازات اسلامی جرائم مربوط به تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی مشمول مرور زمان می‌شد اما دولت در این لایحه درخواست تا جرائم مربوط به تغییر کاربری اراضی زراعی مشمول مرور زمان نشود و در هر مقطعی که صورت گیرد دادگاه تشکیل شده و حکم صادر شود و دیگر مرور زمان شامل آن نخواهد شد.

لطف‌اله سیاهکلی در مخالفت با درخواست بررسی دوفوریتی این لایحه تاکید کرد: امروز تمرکز مجلس شورای اسلامی و دولت باید بر روی مسائل اقتصادی باشد آیا امروز دغدغه مردم این موضوع است؟ آیا به اندازه کافی منابع طبیعی پدر مردم را در نیاورده است؟ سال گذشته مجلس قانون تصویب کرد که طرح کاداکس را پیاده کند اما حالا هنوز آن طرح اجرایی نشده است به سراغ طرحی دیگر در مورد اراضی رفته‌ایم. ما در زمینه حفظ اراضی به اندازه کافی قانون داریم چرا باید قانون بر روی قانون تصویب کنیم.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها