کد خبر: 526916

بالاترین فیش حقوقی امسال؛ 284 میلیون تومان

گزارش‌های رسمی نشان می‌دهد که بالاترین مبلغ ثبت شده برای پرداخت حقوق مربوط به قوه مجریه با 284 میلیون تومان و کمترین آن 3.2 میلیون تومان است.

اعتمادآنلاین| با توجه به الزام ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه، دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون موظف هستند اطلاعات حقوق و مزایای کارکنان خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا اعلام کنند که البته بعد از گذشت حدود چهار سال همچنان برخی دستگاه‌ها و زیرمجموعه‌های آنها اطلاعات خود را وارد و یا تکمیل نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، این در حالی است که بررسی گزارش سازمان اداری و استخدامی در رابطه با میانگین حقوق و مزایا در 9 ماهه سال جاری نشان دهنده ارقام متفاوت و قابل تاملی است.

برخی پرداخت های سنگین یکجا است اما...

بر اساس این گزارش، بالاترین پرداخت ثبت شده مربوط به قوه مجریه با 284.6 میلیون تومان است و بعد از آن قوه قضائیه با 184.9 میلیون قرار دارد.

در سایر بخش‌ها نیز در قوه مقننه 82.9 میلیون تومان و در نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری 48.5 میلیون تومان و در سایر دستگاه‌های اجرایی بالاترین رقم ثبت شده 85.4 میلیون تومان است.

برخی ارقام ثبت شده در حالی بسیار بالاتر از حد تعیین شده در قانون است که توضیح سازمان اداری و استخدامی از این حکایت دارد که تمام این ارقام پرداخت یک ماهه نیست بلکه در مواردی مربوط به افرادی است که طی شش ماه دریافتی

نداشتند و در مجموع یکجا به آنها پرداخت شده است.

البته با این توضیح هم اگر فرض شود که حقوق 284 میلیون تومانی برای شش ماه بوده است میانگین پرداختی به وی حدود 47 میلیون تومان در ماه خواهد بود.

کمترین پرداخت؛ 3.2 میلیون

اما کمترین میزان پرداختی در دستگاه‌های اجرایی رقم سه میلیون و 255 هزار تومان است که در تمامی دستگاه‌ها به صورت یکسان ثبت شده است.

این رقم 3.2 میلیون تومان هم قابل توجه است، چرا که بر اساس قانون بودجه امسال نباید پرداختی به کارکنان کمتر از 3.5 میلیون تومان باشد.

بالاترین میانگین در قوه مقننه با 17.1 میلیون

میانگین پرداختی‌ها در 9 ماهه اول نشان می‌دهد که بالاترین میانگین در قوه مقننه با 17.1 میلیون تومان بوده است.

میانگین پرداخت در قوه قضائیه 7.9 میلیون، قوه مجریه 7.8 میلیون و نهادهای زیر نظر مقام معظم رهبری با 7.4 میلیون تومان و در سایر دستگاه‌های اجرایی 9.4 میلیون تومان است.

تعداد کارکنان دستگاه‌ها چقدر است؟

بر اساس این گزارش، در 9 ماهه اول امسال تعداد کارکنان در قوه قضائیه 84هزار و 711 نفر، قوه مجریه یک میلیون و

988 هزار و 437 نفر، قوه مقننه 4200 نفر، نهادهای زیر نظر رهبری 2569 نفر و در سایر دستگاه‌های اجرایی 26 هزار و 504 نفر بوده است.

با توجه به تکلیف قانون برای ثبت اطلاعات حقوق در راستای شفاف سازی پرداخت ها، از آبان ماه پرداخت حقوق مشروط به ثبت اطلاعات در سامانه حقوق و مزایا شد و دستگاه‌هایی که تا کنون ورود اطلاعات نداشته بودند باید طی تعهدی در دو هفته یعنی تا 15 آذر ماه نسبت به ورود اطلاعات اقدام می‌کردند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

ویدیو پیشنهادی