کد خبر: 516778
|
۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۱۴:۱۱:۰۹
| |

انسیه خزعلی: رئیس‌جمهور گفتند هزینه کردن برای کارهای تحقیقاتی در مورد زنان کافی است، به اجرا ورود کنید

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: در ابتدا دو جنبه کارآفرینی و چگونگی عملکرد درباره آسیب‌های اجتماعی مرتبط با زنان و خانواده را پیگیری خواهیم کرد.

انسیه خزعلی: رئیس‌جمهور گفتند هزینه کردن برای کارهای تحقیقاتی در مورد زنان کافی است، به اجرا ورود کنید
کد خبر: 516778
|
۱۴۰۰/۰۷/۱۵ ۱۴:۱۱:۰۹

اعتمادآنلاین| معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: قوانین و اصلاحات در بحث های حقوقی و قضایی در حد کفایت است و از این رو برای تحقیقات و پژوهش های بیشتر نباید هزینه کنیم و صحنه کارهای اجرایی را خالی بگذاریم.

به گزارش معاونت امور زنان و خانواده، انسیه خزعلی در نشست هم اندیشی فعالان حوزه زنان و خانواده که پیرامون بررسی برخی طرح های اجرایی در این حوزه در دفتر معاونت برگزار شد، اظهار داشت: این اولین نشست معاونت با صاحب‌نظران در خصوص ارایه طرح‌ها و برنامه های این حوزه است. قصد داریم، بارش فکری و تعاملی با فعالان این حوزه در زمینه مختلف زنان و خانواده داشته باشیم و امیدواریم این جلسات ادامه پیدا کند و هرچه سریع تر طرح نهایی را مدون و اجرایی کنیم.

وی افزود: یکی از نکاتی که رییس‌جمهوری از بنده خواستند، این بود که کارهای تحقیقاتی تکراری از جمله؛ نوشتن کتاب و مقاله را کنار بگذاریم. زیرا قوانین و اصلاحات طرح های موجود در بحث های حقوقی و قضایی کفایت کرده و باید به بحث های اجرایی و عملیاتی در کارهای انجام شده و امور اجتماعی ورود کنیم و از این رو برای تحقیقات و پژوهش های بیشتر، هزینه نکنیم و صحنه کارهای اجرایی را خالی نگذاریم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده یادآور شد: بنابراین مقرر شد که از طرح‌ها و برنامه‌های فعالان متخصص، که حقیقتاً به صورت عملیاتی در میدان حضور داشتند، استفاده شود. همچنین در چند روز گذشته، جلسات جداگانه‌ای را به صورت حضوری با افراد حاضر در این جلسه داشتیم و برخی جلسات را به صورت مجازی به انجام رساندیم.

خزعلی ادامه داد: اما اکنون به صورت منسجم تر و سازمان یافته‌تر برنامه ها را می شنویم و از نظرات و پیشنهادات مطرح شده برای تکمیل و مدون کردن طرح های نهایی معاونت، در حوزه زنان و خانواده استفاده می کنیم.

از این رو در ابتدا دو جنبه کارآفرینی، بررسی آسیب ها و چگونگی عملکرد درباره آسیب های اجتماعی مرتبط با زنان و خانواده را پیگیری خواهیم کرد.

در این نشست صاحب نظران و کارآفرینان، طرح‌های خود را ارایه و مقرر شد با ادغام برخی از این طرح‌ها؛ طرح جامعی برای رفع مشکل زنان انجام شود.

همچنین این نشست به صورت دوره ای و با حضور اقشار مختلف فعالان و متخصصان در حوزه زنان وخانواده برگزار می شود.

اخبار مرتبط سایر رسانه ها
اخبار از پلیکان

دیدگاه تان را بنویسید

ویدیو پیشنهادی

اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان

    خواندنی ها