«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

استرالیا قتل عام اسب‌های وحشی را تصویب کرد

دستور قتل عام 16 هزار اسب وحشی در استرالیا صادر شد و به‌زودی این کار عملیاتی می‌شود.

استرالیا قتل عام اسب‌های وحشی را تصویب کرد
کد خبر: 638192
|
۱۴۰۲/۰۸/۳۰ ۱۴:۰۰:۰۰

دستور قتل عام 16 هزار اسب وحشی در استرالیا صادر شد و به‌زودی این کار عملیاتی می‌شود.

به گزارش اعتمادآنلاین، خبرگزاری فرانسه اعلام کرد، مسئولان محلی استرالیا با از سرگیری طرح قتل عام اسب‌های وحشی با استفاده از بالگرد موافقت کردند تا بتوان تعداد جمعیت این حیوان را در یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های ملی این کشور کنترل کرد.

به گفته مسئولان استرالیایی، پارک ملی کوچیوسکو هم‌اکنون حدود 19 هزار اسب وحشی در خود جای داده است که مسئولان ایالت نیو ساوت ویلز در صدد هستند تا با فرا رسیدن سال 2027 جمعیت این اسب‌ها به سه هزار عدد کاهش پیدا کند.

بینی شارپ وزیر محیط‌زیست این ایالت معتقد است، اقدامات محیط‌بانان در هدف قرار دادن اسب‌ها با تفنگ یا دام‌گذاری کافی نبوده و باید به طرح قبلی هدف قرار دادن آنها با استفاده از بالگرد روی آورد.

به گفته این وزیر، حیوانات مذکور اکنون به خطری برای محیط‌زیست تبدیل شده‌اند زیرا با خوردن پوشش گیاهی و کوبیدن خاک باعث تخریب خاک می‌شوند و لانه‌های بسیاری از حیوانات دیگر را هم با سم‌های خود ویران می‌کنند، همچنین رقابت سختی با دیگر گونه‌ها برای تصاحب غذا دارند و منابع آبی را هم غیرقابل شرب می‌کنند.

او تاکید کرد، گرفتن این تصمیم کار آسانی نبود اما راهی جز کشتار اسب‌های وحشی وجود ندارد.

گفتنی است در سال 2000 این طرح به اجرا درآمد و طی سه روز 600 اسب قتل عام شدند اما با فشار افکار عمومی دولت مجبور به توقف این طرح شده بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها