چرا باید گوشی موبایل را در هواپیما خاموش کنیم؟

یکی از قوانینی که خیلی از طرف مسافران جدی گرفته نمی‌شود خاموش کردن موبایل یا تلفن همراه در حین پرواز است.

چرا باید گوشی موبایل را در هواپیما خاموش کنیم؟
کد خبر: 621780
|
۱۴۰۲/۰۴/۲۲ ۰۲:۳۰:۲۵

یکی از قوانینی که خیلی از طرف مسافران جدی گرفته نمی‌شود خاموش کردن موبایل یا تلفن همراه در حین پرواز است. با اینکه اخطار خاموش بودن تلفن همراه همیشه به مسافران گوشزد می‌شود اما آمار نشان داده که از هر ۱۰ مسافر فقط ۶ نفر این کار را انجام می‌دهند، چرا که مسافران به ویژه در پروازهای طولانی ترجیح می‌دهند از تلفن همراه خود استفاده کنند

به گزارش عصر ایران، موضوعی که با پیشرفت تکنولوژی و ساخت گوشی‌های هوشمند و اینترنت پرسرعت همراه؛ حال و هوای تازه‌ای به خود گرفته است. در دنیای مدرن ما که هاله‌ای نامریی از امواج رادیویی و مخابراتی آن را در بر گرفته است، سفرهای هوایی به کمک این امواج آسان‌تر و مطمئن‌تر شده‌اند.

اما در مورد تداخل امواج و اختلال در سیگنال‌های ارسالی و دریافتی، همیشه ترسی ناخودآگاه و پنهان وجود دارد. این ترس ناخودآگاه در سفر با هواپیما، خود را نمایان می‌سازد و داستان‌های تلفن همراه در هواپیما را تازه می‌کند.

هواپیماها قوانین مختلفی دارند که خلبان‌ها، میهمانداران و حتی مسافران را نیز شامل می‌شود. رعایت نکاتی که میهمانداران قبل از پرواز به مسافران اعلام می‌کنند ضروری بوده و به داشتن پروازی امن کمک می‌کند. اما یکی از قوانینی که خیلی از طرف مسافران جدی گرفته نمی‌شود خاموش کردن موبایل یا تلفن همراه در حین پرواز است.

با اینکه اخطار خاموش بودن تلفن همراه همیشه به مسافران گوشزد می‌شود اما آمار نشان داده که از هر ۱۰ مسافر فقط ۶ نفر این کار را انجام می‌دهند، چرا که مسافران به ویژه در پروازهای طولانی ترجیح می‌دهند از تلفن همراه خود استفاده کنند. حال سؤال اینجاست چرا در هواپیما باید گوشی موبایل خود را خاموش کنیم و اگر این کار را انجام ندهیم چه اتفاقی می‌افتد؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

خواندنی ها